انجمن هواشناس ایرانی

ثبت نام سریع: نام کاربری: آدرس ایمیل: کلمه عبور:
زمان کنونی: 22-03-2019, 03:04 PM درود مهمان گرامی! (ورودثبت نام)

پیش بینی و دیده بانی روزانه پاییز 95
زمان کنونی: 22-03-2019, 03:04 PM
کاربرانِ درحال بازدید از این موضوع: 7 مهمان
نویسنده: شهاب-بهارستان
آخرین ارسال: حسن
پاسخ: 1668
بازدید: 1

موضوع بسته شده است 

امتیاز موضوع:
  • 3 رأی - میانگین امیتازات: 4.33
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
نویسنده پیام
بهارستان - جنوب اصفهان
آفلاین
هواشناس

وضعيت : آفلاین
اطلاعات من

اعتبار: 89

ارسال: #1
عرض سلام خدمت همه ی دوستان و کاربران قدیم و جدید.

امروز اولین روز از پاییز 95 و هچنین اولین روز از فصل بارش 96-95 می باشد.
آغاز فصل بارش جدید را به همه ی هوادوستان - چه آن هایی که عضو انجمن هستند و چه کسانی که به صورت مهمان ما را دنبال می کنند یا حتی آن هایی که ما را دنبال نمی کنند - تبریک عرض می نماییم.
به امید این که فصل بارش 96-95 رو با خاطره های زیبای برفی بارونی به پایان ببریم و از امسال همیشه به عنوان سالی نکو و خوش یمن یاد کنیم.

[تصویر:  rzgje8cq37tfpuw8pq68.jpg]

-------------------------------------------------------------------------------------------

[تصویر:  sa]

[تصویر:  mesatir00.gif]

رعد و برق کنونی (10 دقیقه ای): دیدن لینک ها برای شما امکان پذیر نیست. لطفا ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید.

تصویر ماهواره با وضوح بالا: دیدن لینک ها برای شما امکان پذیر نیست. لطفا ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید.

وضعیت هوای سطح زمین خاورمیانه هم اکنون (جبهه های بارشی): دیدن لینک ها برای شما امکان پذیر نیست. لطفا ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید.

آخرین به روز رسانی مدل بارشی جی اف اس: دیدن لینک ها برای شما امکان پذیر نیست. لطفا ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید.
و دیدن لینک ها برای شما امکان پذیر نیست. لطفا ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید.

وضعیت روز شاخص ها: دیدن لینک ها برای شما امکان پذیر نیست. لطفا ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید.

تو ای خدای که گیتی از آن توست ؛ و تو که تمام جهان و زیبایی هایش را به یکباره و تنها آفریدی؛ خدایا نظری به حال بندگان حقیرت افکن ؛ هیچ جای وطنم ایران را از فیض و رحمت نامحدودت بی نصیب مگردان...که تو بی نیاز ستوده ای.
(آخرین ویرایش در این ارسال: 09-10-2016 03:04 PM، توسط شهاب-بهارستان.)
22-09-2016 09:07 AM
مشاهده وب‌سایت کاربر یافتن تمامی ارسال‌های این کاربر
بهارستان - جنوب اصفهان
آفلاین
هواشناس

اطلاعات من

ارسال: #2
RE: پیش بینی و دیده بانی روزانه مهر 95
پست های دوستان عزیز در تاپیک قبل که باید منتقل می شدند

(21-09-2016 11:01 PM)ali kiya نوشته شده توسط: دیدن لینک ها برای شما امکان پذیر نیست. لطفا ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید.
خب ساعات پایانی سال آبی 94 هست به هر صورت این سال آبی هم باهر پربارشی وکم بارشی به پایان رسید .امیدوارم سال آبی 95 سال پربارشی باشه.

(22-09-2016 01:20 AM)farhad72 نوشته شده توسط: دیدن لینک ها برای شما امکان پذیر نیست. لطفا ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید.
پاییز پادشاه مطلق فصلها مبارک
ایشا سال پرخیر و برکتی باشه سال زراعی جدید
ازمون علوم پایه نزدیکه و درس و کلاسا شرو میشن باز
ب امید شرو شدن بارندگیا

(22-09-2016 04:01 AM)احمد_خوزستان نوشته شده توسط: دیدن لینک ها برای شما امکان پذیر نیست. لطفا ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید.
سلام دوستان......یه نکته ی عجیب...دمای هوای صفی آباد دزفول بین 39 و 16 درجه در نوسان بود و این درحالی هست که ارتفا این منطقه کمتر از صد متر هست در حالی که شهر بسیار سردسیر و کوهستانی شمالغرب یعنی هریس فقط 2 درجه خنک تر بود یا سپیدان فارس 1 درجه خنک تر و کرمان هم به همین ترتیب حتی از یزد و بیرجند و خیلی شهرهای دیگه 4 درجه خنک تر بودیم....از خوزستان حرف میزنم ها....ایذه از خیلی شهرهای حتی سردسیر خنک تر بود از جمله تبریز و اصفهان....خود اصفهان یکی دو درجه از ما خنکتر بود و به همین منوال آمار کمینه های عجیب و غریب وجود داشت....مثلا شوش 5 درجه گرمتر بود در حالی که فاصله 22 کیلومتره و بستان خیلی خنک بود یا گتوند خیلی خنک بود اما شوشتر و اهواز بتز 6 تا 7درجه گرمتر بودن...اصلا یه وضعی شده عجیب

تو ای خدای که گیتی از آن توست ؛ و تو که تمام جهان و زیبایی هایش را به یکباره و تنها آفریدی؛ خدایا نظری به حال بندگان حقیرت افکن ؛ هیچ جای وطنم ایران را از فیض و رحمت نامحدودت بی نصیب مگردان...که تو بی نیاز ستوده ای.
22-09-2016 09:10 AM
سعید محمدی خاوران استان فارس
آفلاین

اطلاعات من

اعتبار: 66

ارسال: #3
بسم الله الرحمن الرحیم
اللهم صل علی محمد وال محمد وعجل فرجهم
سلام و ارادت کامل و عرض تبریک شروع فصل جدید
امیدوارم شاهد بارشهای سرتاسری و نافع در پاییز و زمستان باشیم
و تبریک ویژه به شهاب بهارستان بابت قبولی در ازمون سراسری

پیامبراکرم صلی الله علیه واله وسلم:
هر کس پیشانی مادر خویش را ببوسد، از آتش جهنم دور می ماند
22-09-2016 09:45 AM
یافتن تمامی ارسال‌های این کاربر
بهارستان - جنوب اصفهان
آفلاین
هواشناس

اطلاعات من

ارسال: #4
آخرین وضعیت شاخص های اقیانوسی

دیدن لینک ها برای شما امکان پذیر نیست. لطفا ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید.

دیدن لینک ها برای شما امکان پذیر نیست. لطفا ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید.

مثبت شدن iod

تضعیف شدید لانینا (احتمال داره انسو خنثی بشه)

مثبت شدن pdo

گرم شدن آب شمال دریای عرب و سرد بودن جنوبش.

دمای آب دریاهای مدیترانه و سیاه نیز از نرمال گرمتر هست.

(آخرین ویرایش در این ارسال: 22-09-2016 09:56 AM، توسط شهاب-بهارستان.)
22-09-2016 09:55 AM
بهارستان - جنوب اصفهان
آفلاین
هواشناس

اطلاعات من

ارسال: #5
الا« دیگه وقت پیش بینی فصلی رسیده.

پیش بینی رسمی cfsv2 برای ماه های فصل پاییز (برای هر ماه پیش بینی بارشی و دمایی به همین ترتیب)

مهر:
[تصویر:  CL007_30DPRECIPITATION_DEP_MONTHLY_M_1.png]

[تصویر:  CL007_30DSFCTEMP_DEP_MONTHLY_M_1.png]

آبان:
[تصویر:  CL007_30DPRECIPITATION_DEP_MONTHLY_M_2.png]
[تصویر:  CL007_30DSFCTEMP_DEP_MONTHLY_M_2.png]

آذر:
[تصویر:  CL007_30DPRECIPITATION_DEP_MONTHLY_M_3.png]
[تصویر:  CL007_30DSFCTEMP_DEP_MONTHLY_M_3.png]

خلاصه پیش بینی: مهر پربارش برای شمال و شمال غرب کشور، آبان خشک، آذر پربارش
هر سه ماه گرمتر از معمول

احتمال وقوع برای دو ماه اول تقریبا 70 درصد
ماه سوم 50 درصد

22-09-2016 10:06 AM
عضو خیلی فعال

اطلاعات من

اعتبار: 15

ارسال: #6
جدیدترین آپ مت چک برای دامنه های البرز/مهر=بارش نرمال.دما نرمال تا کمی بالای نرمال/آبان=بارش کمی زیر نرمال.دما نرمال./آذر=بارش بالای نرمال.دما نرمال تا کمی زیر نرمال.در مجموع دمای سه ماهه پاییز دامنه های البرز نرماله که احتمالا در دوماه ابتدایی گاهیی تا 1.5 درجه بالای نرماله.گاهی سرمایش در آبان دیده می شود.اما نکته جالب ومثبت کم بارش شدن آبان وپربارش شدن آذر هست.

آذر وزمستان پربرف وسرد دردامنه های البرز
22-09-2016 10:36 AM
عضو فعال

اطلاعات من

اعتبار: 28

ارسال: #7
سلام
جاي تصاوير ماهواره اي و رعد و برق تو اين تاپيك خاليه !!!!
22-09-2016 10:56 AM
سعید محمدی خاوران استان فارس
آفلاین

اطلاعات من

اعتبار: 66

ارسال: #8
اطلاعیه شماره 64 چهارشنبه مورخ 95/06/31

بر اساس تحلیل خروجی مدلهای عددی، طی امروز دمای هوا بطور نسبی بین 4 تا 6 درجه سلسیوس نسبت به روز گذشته در سواحل شمالی کشور و استان اردبیل افزایش خواهد یافت و اواخر روز همراه با افزایش وزش باد در برخی نقاط گیلان، مازندران و اردبیل خواهد بود. روز پنجشنبه بتدریج با وزش باد شمالی دمای هوا روند کاهشی خواهد یافت و خنکترین روز در طی 5 روز آینده صبح یکشنبه (چهارم مهر) آینده در نوار شمالی کشور و دامنه های البرز خواهد بود و دمای هوا در این مدت بطور نسبی بین 5 تا 10 درجه سلسیوس کاهش خواهد یافت. روز شنبه (سوم مهر) استانهای گیلان، مازندران، گلستان، اردبیل و نوار شمالی آذربایجان شرقی و آذربایجان غربی و یکشنبه در استانهای گیلان، مازندران، گلستان، اردبیل بارش باران و در ارتفاعات و جاده های کوهستانی مه غلیظ و در برخی نقاط با رگبار باران و رعدوبرق پیش بینی می شود. با وزش باد شمالی روز پنجشنبه دریای خزر مواج پیش بینی میشود و روز شنبه با تشدید سرعت باد، سطح دریا تلاطم بیشتری خواهد داشت.
شهاب جان جواب پیام خصوصیتون رو دادم ولی انگار غیر فعاله

پیامبراکرم صلی الله علیه واله وسلم:
هر کس پیشانی مادر خویش را ببوسد، از آتش جهنم دور می ماند
22-09-2016 02:10 PM
حامی فدرالیسم ملی و نظامی سکولار
آفلاین

اطلاعات من

اعتبار: 101

ارسال: #9
اره شهابی..عکس ماهواره یادت رفته دادا!
خب..بارشهای اوایل تیر تا ۳۰ شهریور:

در نقشه پیداست برخی مناطق جنوب شرقی بین ۲۰۰ تا ۵۰۰ میل بارش داشتند خدا روشکر..
اما این بارشها نسبت به تابستان عادی و نرمال سالهای میانگیری شده پنجاه سال اخیر ناهنجار بوده:

در بخشهایی از جنوب شرق تا ۱۰۰ میل کاهش بارش بوده..که عمدتا در مناطق کم ارتفاع و کوهپایه ای جنوب بلوچستان رخ داده. اگر دقت کنید بخشهای دیگه ای از اسیا جنوبی..یعنی پاکستان و هند هم کاهش محسوس بارشی داشتند..بله.تمام مناطقی که ذکر کردم باید در یک تابستان هنجار..متناسب با فصل فعالیت مونسون..بارش داشته باشند و بال مونسون باید تا جنوب بلوچستان و مکران پهن میشد..اما این اتفاق رخ نداد و فقط دوسه روز مهمان بلوچها بود مونسون..علت قدرت و استبداد جناب جنب بود! که حتی هند هم گرفتار کرد..
در عوض مناطقی از شمال هرمزگان و فارس و کرمان به دلیل قدرت و اوج گیری بیش از حد جنب حاره..بارشهای سنگین داشتند..
بر اساس تجربه من طی این سالها..هرچه مونسون روی زاگرس قویتر باشه..سال بارشی برای جنوب تاجنوب شرق گرمتر و کم بارشتر خواهد بود..پس دوستان و خوانندگان محترم انجمن از استانهای بوشهر و فارس و هرمزگان و کرمان و بلوچستان..درنظر داشته باشن که نباید انتظار سال فوقالعاده ای داشته باشن و بهتره که هفتگی و روزانه مدلها و تحلیلهای کارشناسان رو دنبال و از دعا و مثبت اندیشی و امید غافل نباشیم.
من پیشبینیم توی امضام هست و نهایی هستش و تغییری ندیدم که بخوام عوضش کنم. مدلهای معتبر امریکایی سی اف اس هم که شهاب زحمتشو کشید نهایی شده و پارسال و سال قبل در هرفصل، دو تا سه ماه اول رو..عالی و با دقت بالا پیشبینی کرده
اما اینا همش حرفه!
خدا بخواد..همه چی حل میشه و غیر این میشه..پس
امید داشته باشین..اب هم با دقت مصرف کنیم.

مبتکر طرح فدرالیسم ملی و استانی
پناهجوی ایرانی ساکن تورکیه
هواشناس تجربی
22-09-2016 02:23 PM
بوشهرپایتخت انرژی ایران
آفلاین
هواشناس

اطلاعات من

اعتبار: 235

ارسال: #10
سلام
خوب الحمدلله سال زراعی جدید هم شروع شد
خداوندا آب و هوامون رو ری استارت کن
همچنین دلهامان

زندگی ما آدم ها حکایت یخ فروشی است که از او پرسیدند فروختی؟
گفت نخریدند.ولی تمام شد
22-09-2016 02:25 PM
عضو نیمه فعال
**
آفلاین

اطلاعات من

اعتبار: 3

ارسال: #11
درود بر شهاب عزیز و بقیه هم انجمنی های عزیز وارجمند
من هم به نوبه خودم سال زراعی جدید رو تبریک میگم
از امیرکوروش عزیز هم تقاضا دارم که توصیف های زیبا و جالبش رو درباره پاییز دوست داشتنی توی فضای انجمن منعکس کنه
با توجه به اینکه به احتمال زیاد بارش های پاییزی دیرتر شروع میشه امیدوارم حداقل زمستانی با بارش نرمال درپیش داشته باشیم
هیچ گاه یادم نمیره که طی مهر وآبان سال 74 همه از دیربارشی شاکی بودند و اواخر آبان تقریبا همه جای کشور نذرو نیاز برا باران رونق داشت با این حال یک سال بارشی فوق العاده برای جنوب غرب رقم خورد. با اینکه شرایط اقلیمی بویژه طی دهه گذشته بشدت دستخوش تغییر شده امیدوارم بارش های زمستانی توزیع مکانی و زمانی خوبی داشته باشه
22-09-2016 03:19 PM
بهارستان - جنوب اصفهان
آفلاین
هواشناس

اطلاعات من

ارسال: #12
دوستان عزیزی که گفتید تاپیک عکس ابر و رعد و برق کم داره، بنده الآن با تبلت اومدم توو انجمن و فعلا به pc دسترسی ندارم، به محض اینکه دسترسی پیدا کردم پست اول تاپیک رو آپدیت می کنم.

رفع اسپم: در چند آپدیت گذشته gfs خبری از کم فشار حاره ای نبوده و این خبر خوبیست.

22-09-2016 06:28 PM
بهارستان - جنوب اصفهان
آفلاین
هواشناس

اطلاعات من

ارسال: #13
آپ جدید gfs: بارش های بارز در شمال و شمال غرب کشور هفته دوم + تضعیف قابل توجه مونسون هند از هفته دوم
خبری هم از کم فشار حاره ای نیست خدا رو شکر

22-09-2016 11:42 PM
عضو جدید

اطلاعات من

اعتبار: 0

ارسال: #14
دوستان گرامی بارشای غرب کشور کی شروع میشه؟هر کدوم از دوستان اگه نقشه های پیش یابی رو در اختیار دارن ممنون میشم اگه اطلاعاتی بدن..بجز بارشای موثر که احتمالا از اواخر آبان واوایل آذر شروع میشن منظورم مهر وآبانه که آیا غرب کشور بارش اتفاق میفته یا خیر؟
23-09-2016 01:08 AM
بهارستان - جنوب اصفهان
آفلاین
هواشناس

اطلاعات من

ارسال: #15
(23-09-2016 01:08 AM)هادی-80 نوشته شده توسط: دیدن لینک ها برای شما امکان پذیر نیست. لطفا ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید.
دوستان گرامی بارشای غرب کشور کی شروع میشه؟هر کدوم از دوستان اگه نقشه های پیش یابی رو در اختیار دارن ممنون میشم اگه اطلاعاتی بدن..بجز بارشای موثر که احتمالا از اواخر آبان واوایل آذر شروع میشن منظورم مهر وآبانه که آیا غرب کشور بارش اتفاق میفته یا خیر؟
سلام دوست عزیز
احتمالا اواخر مهر (یا نهایتا اوایل آبان) بارش هایی دارید اما بارش موثر نه.

23-09-2016 08:44 AM
موضوع بسته شده است 

موضوع‌های مرتبط با این موضوع...
موضوع: نویسنده پاسخ: بازدید: آخرین ارسال
  پیش بینی و دیدبانی هوای پاییز و زمستان ۱۳۹۷ kargar 647 0 امروز 01:32 PM
آخرین ارسال: ardina...badri
  پیش بینی و دیده بانی روزانه زمستان 96 حسین خورموج 350 0 23-04-2018 10:55 AM
آخرین ارسال: hossein
  پیش بینی و دیدبانی روزانه پاییز 96 hossein 277 0 26-12-2017 12:18 PM
آخرین ارسال: *محمد*
  پیش بینی و دیدبانی روزانه بهار 96 حسین خورموج 675 0 14-07-2017 04:17 PM