انجمن هواشناس ایرانی

ثبت نام سریع: نام کاربری: آدرس ایمیل: کلمه عبور:
زمان کنونی: 21-08-2017, 12:16 PM درود مهمان گرامی! (ورودثبت نام)

[-]
آخرین ارسالی ها
پیش بینی و دیده بانی روزانه تابستان 96
شروع کننده:kargar آخرین پست توسط:mah13852006 پاسخ ها:29 پیش بینی ها نمایش ها:0 زمان:امروز
پیش بینی هوای استانهای هرمزگان ,سیستان وبلوچستان و کرمان
شروع کننده:(عبدالعزیز) آخرین پست توسط:mojtaba23 پاسخ ها:4869 هواشناسی استان ها نمایش ها:283239 زمان:17-07-2017
پیش بینی و دیدبانی روزانه بهار 96
شروع کننده:حسین خورموج آخرین پست توسط:baran jiroft پاسخ ها:675 پیش بینی روزانه نمایش ها:0 زمان:14-07-2017
پیش بینی های هواشناسی تجربی-بدون نقشه ،مدل و ..
شروع کننده:حمید_شیراز آخرین پست توسط:mah13852006 پاسخ ها:604 پیش بینی ها نمایش ها:88582 زمان:امروز
زنجيره انسانی در کنار رودخانه کارون
شروع کننده:دشتي آخرین پست توسط:amirbord پاسخ ها:24 گفتگوی آزاد نمایش ها:4042 زمان:03-07-2017
تشکر ، پیشنهاد ، انتقاد
شروع کننده:مهران آخرین پست توسط:man13 پاسخ ها:3633 دفتر مدیریت انجمن نمایش ها:203479 زمان:14-06-2017
انتخابات 96
شروع کننده:دشتي آخرین پست توسط:amirbord پاسخ ها:76 گفتگوی آزاد نمایش ها:0 زمان:03-07-2017
انتخابات 96
شروع کننده:دشتي آخرین پست توسط:amirbord پاسخ ها:1 گفتگوی آزاد نمایش ها:0 زمان:03-07-2017
پیگیری طوفان قطبی هدی در خاورمیانه
شروع کننده:دشتي آخرین پست توسط:راتین پاسخ ها:24 توفان ها و مونسون تابستانی نمایش ها:1613 زمان:08-05-2017
پیش بینی هوای استان های فارس و بوشهر و کهگیلویه و بویراحمد
شروع کننده:Mehdi.B آخرین پست توسط:mojtaba23 پاسخ ها:9352 هواشناسی استان ها نمایش ها:321514 زمان:17-07-2017
جهت حرکت: - سرعت: - (توقف | حرکت) - بارگذاری مجدد

پیش بینی و دیدبانی روزانه شهریور 95
زمان کنونی: 21-08-2017, 12:16 PM
کاربرانِ درحال بازدید از این موضوع: 1 مهمان
نویسنده: masoud1371
آخرین ارسال: شهاب-بهارستان
پاسخ: 478
بازدید: 1

زمان کنونی: 21-08-2017, 12:16 PM
نویسنده: masoud1371
پاسخ: 478
بازدید: 1

موضوع بسته شده است 

امتیاز موضوع:
  • 0 رأی - میانگین امیتازات: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
نویسنده پیام
Moderator
آفلاین
ناظم

وضعيت : آفلاین
اطلاعات من

اعتبار: 113
سپاس ها 2907
سپاس شده 2864 بار در 463 ارسال

ارسال: #1
[تصویر:  sa]

[تصویر:  image2.ashx?region=sa&ir=True]
[تصویر:  EurAfricaL_plot_weather_map.jpg]
22-08-2016 07:15 PM
یافتن تمامی ارسال‌های این کاربر
 سپاس شده توسط hashem ، هادی-80 ، ali kiya ، sadegh_hosseini ، شهاب-بهارستان ، حامد اراک ، مریم 63 ، سعید محمدی ، مجتبی از شوش ، اميركوروش ، abscom ، baran ، zare ، هادی 80 ، hamidreza-yazd ، R A I N drop ، فرشاد قلی نژاد - شمال خوزستان ، هواشناس جنوب ، Aref-meybod ، baran jiroft ، امیر حسین شمس
صفحه 48 (آنچه در بالا آمده است، نخستین ارسال این موضوع می باشد)
هواشناس تجربی ارشد انجمن
آفلاین

اطلاعات من

اعتبار: 95
سپاس ها 6697
سپاس شده 11449 بار در 2345 ارسال

ارسال: #471
RE: پیش بینی و دیدبانی روزانه شهریور 95
من منتظرم خصوصیم بازه دوست بیرجندی و با حوصله من..
اپ جدید سی اف اس برای سال زراعی پیش رو...وضعین کاملا ناهنجار و نرمال:
بارش:
دیدن لینک ها برای شما امکان پذیر نیست. لطفا ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید.

دما:
که با توجه به گرمایش جهانی و رکوردهای ادامه دار ماهانه، کاملا منطقی و علمی پیش رفته و الان اصلا با اپ تجربی هماهنگ نیست.
دیدن لینک ها برای شما امکان پذیر نیست. لطفا ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید.

یه حسی میگه شهاب بهارستان و پیمان شیراز چمدونها رو بستن و اماده شروع کردن مقطع جدید تحصیلیشون شدن Smile
درس و کوییز و میانترم و استرس و ویز ویز بعضیا تو کلاس! ههه یادش بخیر!

هشدار تجربی
۱ تا ۱۵ مرداد شاهد شرایط ویژه در مناطق جنوبی و جنوب شرقی و دامنه های زاگرس جنوبی خواهیم بود، سیل و صاعقه و تگرگ و تندباد.
21-09-2016 12:03 PM
مشاهده وب‌سایت کاربر یافتن تمامی ارسال‌های این کاربر
 سپاس شده توسط ali kiya ، mah13852006 ، arash90 ، هادی 80 ، شهاب-بهارستان ، sadegh_hosseini ، hashem ، هادی-80 ، امیر حسین شمس ، حامد اراک
عضو خیلی فعال

اطلاعات من

اعتبار: 15
سپاس ها 1412
سپاس شده 2471 بار در 353 ارسال

ارسال: #472
طی امروز وفردا با جنوبی شدن جریانات شاهد افزایش دما در نوار شمالی کشور خواهیم بود که این افزایش در سواحل خزر محسوس تر خواهد بود.اما از جمعه بار رخنه ی موجی از شمال غرب به کشور اولین سامانه پاییزی وارد کشور می شه وروز جمعه در استان های آذربایجان غربی شرقی اردبیل وغرب گیلان شاهد رگبار و رعد وبرق خواهیم بود.اما از اواخر وقت جمعه با شمالی شدن جریانات علاوه بر کاهش محسوس دما بر میزان بارش در گیلان افزوده شده واز شنبه بارش ها در مازندران وتا حدی گلستان نیز شکل وشمایل بهتری پیدا می کنه.پیش بینی می شه از شنبه در استان های ساحلی خزر شمال غرب واستان های زنجان قزوین البرز وتهران وبا شدت کمتر در غرب شاهد کاهش دما باشیم.طی روز های شنبه ویکشنبه سرعت وزش باد در استان های قزوین البرز وتهران به خصوص در جنوب استان تهران بالا خواهد بود که می تونه سرعت وزش باد رو تا 50 کیلومتر بر ساعت برسونه اما طی این مدت علاوع بر شمال غرب وسواحل خزر در شمال استان زنجان وارتفاعات استان های قزوین البرز وتهران نیز شاهد بارش پراکنده خواهیم بود که با توجه به کاهش دمای محسوس هوا شاهد اولین برف پاییزی در ارتفاعات البرز وارتفاعات سبلان احتمالا خواهیم بود.طی این مدت درجنوب سیستان وبلوچستان وارتفاعات جنوبی کرمان وارتفاعات هرمزگان شاهد رشد ابر وبارش های پراکنده خواهیم بود.در دیگر نقاط کشور هم تا چند روز آتی پدیده خاصی جز وزش باد نخواهیم داشت.در تهران هم طی امروز وفردا افزایش دما خواهیم داشت واز بامداد شنبه هم دما کاهش محسوسی پیدا می کنه.طی روز شنبه ویکشنبه آسمان تهران صاف در بعد ازظهر نیمه ابری با احتمال وزش باد شدید ودر ارتفاعات احتمال بارش پراکنده هم وجود داره.

آذر وزمستان پربرف وسرد دردامنه های البرز
(آخرین ویرایش در این ارسال: 21-09-2016 12:15 PM، توسط ali kiya.)
21-09-2016 12:09 PM
 سپاس شده توسط arash90 ، اميركوروش ، هادی 80 ، شهاب-بهارستان ، man13 ، sadegh_hosseini ، hashem ، هادی-80 ، امیر حسین شمس ، حامد اراک ، winter
هواشناس تجربی ارشد انجمن
آفلاین

اطلاعات من

اعتبار: 95
سپاس ها 6697
سپاس شده 11449 بار در 2345 ارسال

ارسال: #473
متن نقل قول شده از دوست و کاربر عزیزمون mah از بیرجند:
سلام
تحليل من از بارندگي روز 30 شهريور بيرجند
هممون مي دونيم چند روزه كه جنب حاره حسابي خودنمايي مي كنه و خوشبختانه ظاهراً از امروز قراره كمي عقب بكشه. اما از روز شنبه نزديك ظهر من شاهد ظهور لكه هاي ابر در آسمان بيرجند بودم كه به سرعت هم رشد كردند تا جايي كه وقتي ساعت دو و نيم بعدازظهر كه از سر كار به سمت خونه مي رفتم آسمان سمت غرب بيرجند رو ابرهاي سياه و كلفتي پوشانده بود. همين باعث شد برم به نقشه هاي آنلاين سري بزنم و به نكته جالي برخورد كردمجنب حاره دقيقاً در نوار شرقي كشور باريك شده بود و شكافي برداشته بود طوري كه انگار به دو قسمت تقسيم شده بود.قسمت كوچيكش روي جنوب افغانستان و قسمت اصليش هم به سمتغرب كمي عقب نشيني كرده بود و منطقه شرق كشور مثل يك دره وسط دو رشته كوه راهي براي عبور بادها و رطوبت باز شده بود. شاخه اي كه روي افغانستان بود رطوبت روي شبه قاره هند رو هل مي داد به سمت ايران و بادهاي جنوبي اين رطوبت رو به سمت منطقه ما مي آوردند اما بعدازظهر شنبه دوباره جنب حاره پيشرفت كرد و جلو اين جريانات رو سد كرد. اگه به نقشه هاي ماهواره اي از روز شنبه تا ديروز خوب دقت مي كرديد منطقه شمال شرق هند و كل كشور پاكستان رو هواي صاف و آفتابي و خشكي در برگرفته بود كه نشان از حضور پرفشار جنب حاره در اون منطقه دارهروز يكشنبه هم تقريباً وضع به همين منوال بود ليكن جنب حاره قوي تر ظاهر شد و هوا ساكن تر بود اما اوضاع از روز دوشنبه خصوصاً عصر و شب تغيير كرد چرا كه شاخه غربي جنب حاره كاملاً از منطقه ما عقب رفته بود و شاخه شرقي هم كه هنوز روي افغانستان چنبره زده بود رطوبت هند رو به سمت ما مي فرستاد و اين فرصتي شده بود براي نفوذ هواي گرم و مرطوب طوري كه همه ما بيرجنديا عصر دوشنبه و شبش رو با هواي بسيار شرجي و دم كرده گذرونديمروز سه شنبه 30 شهريور (روز عيد غدير) من نقشه ها رو كه نگاه كردم متوجه شدم شاخه شرقي جنب حاره كمي به سمت عرض هاي پايينتر جابجا شده كه خودش باعث شده بود رطوبت خيلي زيادي به سمت ايران بفرسته. از طرفي هم وزش باد در ترازهاي 850 و 700 و 500 همگي مطابق با ايجاد يك همرفت قوي و ناگهاني از ظهر به بعد شده بود انگار اين رطوبت دقيقاً در منطقه خراسان جنوبي گير افتاده بود و مجبور به صعود بود واسه همين هم از ساعت حدود 3 بعدازظهر صداي رعد و برق هاي متوالي شنيده شد و باد هم با جهت جنوبي شدت گرفت و حدود نيم ساعتي از ته دل باريد طوري كه آب كف خيابونا راه افتاد و هوا هم بسيار خنك و مطبوع شد و اينها همه به دليل شكافي بود كه جنب حاره پيدا كرده بود و به دو قسمت تقسيم شده بود. مطمئناً ديروز اگر شاخه شرقي جنب حاره يك كم ديگه به سمت عرضهاي پايينتر جابجا مي شد بارندگي بسيار سيل آسايي داشتيم چون در تراز 500 جلو اين رطوبت گرفته شده بود و هوا بيشتر از حدود 5900 متر نمي تونست صعود كنه و واسه همين هم بارش تگرگ رو نداشتيم چون هوا اونقدر سرد نبوده كه قطرات آب درون ابرها بتونن يخ بزنند. به تصور من ارتباط پرفشار از روي زمين با شاخه شرقي خودش قطع شده بود ولي در تراز 500 دوباره به هم متصل بودندو يك جور وارونگي از سطح زمين تا ارتفاع حدود 6000 متري اتفاق افتاده بود. طوري كه به مدت يك ساعت و نيم تمام ابري بالاي سر ما بود و تكان نمي خورد و يكسره رعد و برق مي زد. اما شاخه شرقي جنب حاره مجدداً به سمت عرضهاي بالاتر كشيده شد و همين باعث شد كه سدي كه جلو اين ابرها به وجود آمده بود از بين بره و جهت وزش باد هم به سمت جنوب شرقي و شرق متمايل پيدا كرد و ابرهاي بالاسر ما به طرف شمال شرق بيرجند حركت كردنداين بود تحليل من از بارندگي ديروز. البته با نقشه هايي كه من از اول هفته دنبال مي كردم احتمال اين بارون رو مي دادم ولي نه ديروز بلكه آخر هفتهمي بخشيد يكم متنم طولاني شدحالا اگه شما هم نظري داريد بفرماييد خوشحال ميشم
پایان نقل قول..
سخن من:
شرمنده دوست خوبم..اینقدر قشنگ و زیبا بود تحلیلت که حیفم اومد بقیه نخوننش..
من هز کردم و کاملا درست و صحیح بود..آفرین

هشدار تجربی
۱ تا ۱۵ مرداد شاهد شرایط ویژه در مناطق جنوبی و جنوب شرقی و دامنه های زاگرس جنوبی خواهیم بود، سیل و صاعقه و تگرگ و تندباد.
21-09-2016 03:09 PM
 سپاس شده توسط شهاب-بهارستان ، sadegh_hosseini ، hashem ، هادی-80 ، اميركوروش ، امیر حسین شمس ، حامد اراک
بندرعباس
**
آفلاین

اطلاعات من

اعتبار: 5
سپاس ها 759
سپاس شده 459 بار در 78 ارسال

ارسال: #474
طولانی‌ترین آذرخش جهان 320 کیلومتر را پیمود
وبسایت دیجی کالا مگ - زهرا غلامی: اکثر آذرخش‌ها تنها چند میلی‌ثانیه طول می‌کشند و ردشان کمتر از چند کیلومتر می‌شود. اما حالا دانشمندان از یک رکورد جهانی جدید برای مسافت و مدت زمان یک آذرخش، خبر دادند. این ارقام واقعا شگفت‌انگیز هستند. حسگرهایی که تشعشات الکترومغناطیسی ناشی از تخلیه الکتریکی آذرخش‌ها را مانیتور می‌کنند، داده‌های مربوط به آذرخش را ثبت می‌کنند. محققان با بررسی این داده‌ها توانستند مکان‌های وقوع آذرخش را تعیین و مسیرهای طی شده توسط آنها را شناسایی کنند. این آذرخش در تاریخ ۲۰ ژوئن سال ۲۰۰۷ در اکلاهما به هنگام یک طوفان رعد و برق طولانی جرقه زد؛ و سپس به سمت غرب و تا نزدیکی مرز تگزاس حرکت کرد و مسافت ۳۲۱ کیلومتر را پیمود.

محققان گزارش این رکورد را در «پژوهش‌نامه انجمن هواشناسی آمریکا» منتشر کردند.

محققان اشاره می‌کنند که این تخلیه الکتریکی علاوه بر اینکه بین ابرها سفر کرد، حداقل حدود ۱۳ صاعقه هم به زمین فرستاد. انجمن هواشناسی آمریکا همچنین تایید کرد که طولانی‌ترین آذرخش ۷٫۷۴ ثانیه طول کشید. این آذرخش در ۳۰ آگوست سال ۲۰۱۲، در فرانسه اتفاق افتاد و محققان می‌گویند ۱۶۰ کیلومتر مسافت را پیمود.

آذرخش در ایالات متحده آمریکا هر سال حدود ۲۵ میلیون بار اتفاق می‌افتد.
21-09-2016 06:15 PM
 سپاس شده توسط hashem ، شهاب-بهارستان ، هادی-80 ، sadegh_hosseini ، samnow ، اميركوروش ، امیر حسین شمس ، man13 ، حامد اراک
عضو خیلی فعال

اطلاعات من

اعتبار: 15
سپاس ها 1412
سپاس شده 2471 بار در 353 ارسال

ارسال: #475
خب ساعات پایانی سال آبی 94 هست به هر صورت این سال آبی هم باهر پربارشی وکم بارشی به پایان رسید .امیدوارم سال آبی 95 سال پربارشی باشه.

آذر وزمستان پربرف وسرد دردامنه های البرز
21-09-2016 10:31 PM
 سپاس شده توسط امیر حسین شمس ، hashem ، man13 ، sadegh_hosseini ، اميركوروش ، هادی-80 ، مریم 63 ، حامد اراک ، شهاب-بهارستان
عضو نیمه فعال
**
آفلاین

اطلاعات من

اعتبار: 2
سپاس ها 253
سپاس شده 521 بار در 94 ارسال

ارسال: #476
پاییز پادشاه مطلق فصلها مبارک
ایشا سال پرخیر و برکتی باشه سال زراعی جدید
ازمون علوم پایه نزدیکه و درس و کلاسا شرو میشن باز
ب امید شرو شدن بارندگیا
22-09-2016 12:50 AM
 سپاس شده توسط اميركوروش ، هادی-80 ، مریم 63 ، حامد اراک ، شهاب-بهارستان ، امیر حسین شمس ، sadegh_hosseini
س.ا.م
آفلاین

اطلاعات من

اعتبار: 33
سپاس ها 26
سپاس شده 1538 بار در 291 ارسال

ارسال: #477
سلام دوستان......یه نکته ی عجیب...دمای هوای صفی آباد دزفول بین 39 و 16 درجه در نوسان بود و این درحالی هست که ارتفا این منطقه کمتر از صد متر هست در حالی که شهر بسیار سردسیر و کوهستانی شمالغرب یعنی هریس فقط 2 درجه خنک تر بود یا سپیدان فارس 1 درجه خنک تر و کرمان هم به همین ترتیب حتی از یزد و بیرجند و خیلی شهرهای دیگه 4 درجه خنک تر بودیم....از خوزستان حرف میزنم ها....ایذه از خیلی شهرهای حتی سردسیر خنک تر بود از جمله تبریز و اصفهان....خود اصفهان یکی دو درجه از ما خنکتر بود و به همین منوال آمار کمینه های عجیب و غریب وجود داشت....مثلا شوش 5 درجه گرمتر بود در حالی که فاصله 22 کیلومتره و بستان خیلی خنک بود یا گتوند خیلی خنک بود اما شوشتر و اهواز بتز 6 تا 7درجه گرمتر بودن...اصلا یه وضعی شده عجیب

امروز روزی توست
بسیاری این روز را در خواهند یافت
بسیاری آن را سرشار خواهند زیست
چرا تو از آنان نباشی؟

Today is a new day
Many will seize this day
Many will live it to the fullest
Why not you?
22-09-2016 03:31 AM
 سپاس شده توسط arash90 ، هادی-80 ، مریم 63 ، حامد اراک ، شهاب-بهارستان ، امیر حسین شمس ، sadegh_hosseini ، دشتي
بهارستان - جنوب اصفهان
آفلاین
هواشناس

اطلاعات من

اعتبار: 88
سپاس ها 2882
سپاس شده 4248 بار در 525 ارسال

ارسال: #478
فصل بارشی 96-95 آغاز شد.

ادامه پیگیری وضعیت آب و هوا در تاپیک جدید:

به همین جهت این تاپیک بسته می شود.

تو ای خدای که گیتی از آن توست ؛ و تو که تمام جهان و زیبایی هایش را به یکباره و تنها آفریدی؛ خدایا نظری به حال بندگان حقیرت افکن ؛ هیچ جای وطنم ایران را از فیض و رحمت نامحدودت بی نصیب مگردان...که تو بی نیاز ستوده ای.
22-09-2016 08:42 AM
 سپاس شده توسط man13 ، sadegh_hosseini
موضوع بسته شده است 

موضوع‌های مرتبط با این موضوع...
موضوع: نویسنده پاسخ: بازدید: آخرین ارسال
  پیش بینی و دیدبانی روزانه بهار 96 حسین خورموج 675 0 14-07-2017 03:47 PM
آخرین ارسال: baran jiroft
  پیش بینی و دیدبانی روزانه زمستان 95 حسین خورموج 1,736 0 23-03-2017 02:50 AM
آخرین ارسال: Reza-Baran
  پیش بینی و دیده بانی روزانه پاییز 95 شهاب-بهارستان 1,667 0 25-12-2016 04:22 PM
آخرین ارسال: حسن
  پیش بینی و دیده بانی روزانه مرداد 95 masoud1371 356 0 22-08-2016 05:10 PM
  پیش بینی و دیده بانی روزانه خرداد و تیر 95 هواشناس جنوب 356 0 24-07-2016 11:11 AM
آخرین ارسال: baran jiroft

پرش به انجمن: