انجمن هواشناس ایرانی

ثبت نام سریع: نام کاربری: آدرس ایمیل: کلمه عبور:
زمان کنونی: 22-03-2019, 03:26 PM درود مهمان گرامی! (ورودثبت نام)

پیش بینی و دیدبانی روزانه شهریور 95
زمان کنونی: 22-03-2019, 03:26 PM
کاربرانِ درحال بازدید از این موضوع: 1 مهمان
نویسنده: masoud1371
آخرین ارسال: شهاب-بهارستان
پاسخ: 478
بازدید: 1

موضوع بسته شده است 

امتیاز موضوع:
  • 0 رأی - میانگین امیتازات: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
نویسنده پیام
عضو ارشد
آفلاین

وضعيت : آفلاین
اطلاعات من

اعتبار: 113

ارسال: #1
[تصویر:  sa]

[تصویر:  image2.ashx?region=sa&ir=True]
[تصویر:  EurAfricaL_plot_weather_map.jpg]
22-08-2016 07:45 PM
یافتن تمامی ارسال‌های این کاربر
عضو خیلی فعال

اطلاعات من

اعتبار: 15

ارسال: #2
RE: پیش بینی و دیدبانی روزانه شهریور 95
آپ عجیب مت چک برای سواحل دریای خزر ودامنه های جنوبی البرز برای پاییز/شهریور=بارش کمی بالای نرمال دما نرمال/مهر =بارش کمی بالای نرمال دمای نرمال/آبان=بارش بالای نرمال دما زیر نرمال/آذر=بارش نرمال دما نرمال/ از خرداد ماه این اولین بار که اینقدر بارش آبان استان های البرز قزوین وتهران زیاد شده.

آذر وزمستان پربرف وسرد دردامنه های البرز
22-08-2016 09:24 PM
حامی فدرالیسم ملی و نظامی سکولار
آفلاین

اطلاعات من

اعتبار: 101

ارسال: #3
شهاب بهاری عزیز..نه!چنین نیست..انگلیس و استرالیا و کانادا هر کدوم جی اف اس خودشونو دارن و کاملا مستقل از همن..برونداد هیچکدوم حتی شبیه ان یکی نیست..سما دقتت کافی نیس..به اندازه منم متن انگلیسی تو این زمینه نخوندی و ترجمه نکردی..شما میگی از دو دهم میل داره و دقیقتره!! همه شاهدن این نقشه کل فارس رو سبز و حتی بنفش کرد تو تیر در اپ یک هفته ایش و بجز داراب و کوههای جنوبی فارس هیچ جا حتی ابری هم نشد..پس کاملا غیر قابل اتکاست . نوآ تمام بارشهای مونسون رو کاملا درست پیشبینی کرد.
ضمنا سی اف اس معمولی مدتهاست از ورژن و جدا شده و کاملا در تناقض باهم هستند این دو.
اصن چرا ادم از مدل مورد دار استفاده کنه!
اینم بیانیه خود نوآ:
دیدن لینک ها برای شما امکان پذیر نیست. لطفا ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید.

محمدرضا جان، مدل سی اف اس ورژن 1 (که شما میگی) اصلا دیگه وجود خارجی نداره و رسما منسوخ شده و هر جایی شما سی اف اس دیدی، همون ورژن 2 هستش.
اون مدلی هم که من می ذارم، همون سی اف اس ورژن 2 ست (گرچه بالاش نوشته cfs و هیچی جلوش ننوشته اما همون ورژن 2 ست) و تفاوتش با نسخه رسمی cfs، اینه که روزانه آپدیت میشه (در حالی که نسخه رسمی هفتگی و ماهانه به روز میشه)، برای همین هم توو برخی آپدیت هاش خطا داره. (مثلا همین آپدیت امروزش ولی خوب هر روز که خطا نداره)

من حالا به weatherBell دسترسی ندارم، وگرنه نقشه های cfsv2 روزانه اش رو میگذاشتم تا خودتون

پس. بگو چشم

مبتکر طرح فدرالیسم ملی و استانی
پناهجوی ایرانی ساکن تورکیه
هواشناس تجربی
23-08-2016 12:27 AM
مشاهده وب‌سایت کاربر یافتن تمامی ارسال‌های این کاربر
عضو نیمه فعال
**
آفلاین

اطلاعات من

اعتبار: 0

ارسال: #4
دروددوستان:
امروزنقاطی ازغرب هرمزگان بارش داشت که خوشبختانه باعث شدبرکه های این مناطق که متولی آب آشامیدنی خیلیهادرمنطقه است راپرکنه وره آورداین بارشهابرای ماکه غرب متمایل به مرکزهستیم هوای مطبوع وخنک درشب هست امشب یکی ازخنک ترین شبهای تابستون راداریم تجربه می کنیم%

و من الله توفیق
23-08-2016 12:59 AM
آفلاین

اطلاعات من

ارسال: #5
(23-08-2016 12:59 AM)AHMAD0917 نوشته شده توسط: دیدن لینک ها برای شما امکان پذیر نیست. لطفا ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید.
دروددوستان:
امروزنقاطی ازغرب هرمزگان بارش داشت که خوشبختانه باعث شدبرکه های این مناطق که متولی آب آشامیدنی خیلیهادرمنطقه است راپرکنه وره آورداین بارشهابرای ماکه غرب متمایل به مرکزهستیم هوای مطبوع وخنک درشب هست امشب یکی ازخنک ترین شبهای تابستون راداریم تجربه می کنیم%
دقیقا کجاها بارش داشتن لطفا توضیح بدین..طبق نقشه ماهواره امروز هیچ جا جوشش نداشتیم

هواشناس تجربی
23-08-2016 01:51 AM
بهارستان - جنوب اصفهان
آفلاین
هواشناس

اطلاعات من

اعتبار: 89

ارسال: #6
نمیگم دقیق تره! شما درست منظورمو متوجه نشدید. میگم قدرت تفکیک (همون رزولوشن) بالاتری داره (مقیاس نقشه اش کوچکتره). مثلا اگر قراره استان فارس بین ۳۰ تا ۴۰ میل در شیراز و اطرافش بارش داشته باشه، مدل نوآآ همه رو یکرنگ نشون می ده (به خاطر مقیاس بزرگش) ولی نقشه tropicaltidbits همون رو با چند رنگ مختلف نمایش میدهد.
حال فرض کن مدل gfs برای بخش هایی از استان فارس بارش زیر ۱ میل پیش بینی کنه. مدل دوم چون مقیاس کوچکتری داره این بخش ها رو رنگی میکنه ولی مدل نوآآ همه رو سفید نشون میده! و به نظر میاد که نوآآ سختگیرتره، درحالی که اینطور نیست و هر دو در عمل یکی هستند (هر چند برای ایران که اقلیم خشکی داره مدل نوآآ بهتره و آدمو سرکار نمیذاره چون اغلب بارش های زیر ۱ میل یا حتی زیر ۵ میل که در نقشه ها برای ایران پیش بینی میشه هیچگاه محقق نمیشه!)
امیدوارم منظورمو خوب رسونده باشم.

در مورد gfs. های جاهای مختلف، درسته که برونداد های متفاوتی دارند (که به دلیل اختلاف دقت اندازه گیری پارامترهاست) اما همگی از یک الگوریتم و یک روش برای مدلسازی استفاده می کنند.

فرمایش شما در مورد مدل های مورد دار کاملا صحیحه و از این به بعد بیش تر دقت می کنیم!

تو ای خدای که گیتی از آن توست ؛ و تو که تمام جهان و زیبایی هایش را به یکباره و تنها آفریدی؛ خدایا نظری به حال بندگان حقیرت افکن ؛ هیچ جای وطنم ایران را از فیض و رحمت نامحدودت بی نصیب مگردان...که تو بی نیاز ستوده ای.
23-08-2016 01:57 AM
علیرضا راستی

اطلاعات من

اعتبار: 3

ارسال: #7
سلام و درود خداراشکر دیروز عصر باز هم باران رحمت الهی شامل حال ما شد و از ساعت 16و45تا نزدیک ساعت 18 باران داشتیم که البته طبق معمول بیشترش ارام بود بعضی کوههای اهل اب اورده است و اینبر بیشتر روی کوه گرفته و خوشحال شدم که پرندها و جانورهای از بی ابی نجات پیدا کردن الان هم هوا ابرپوششی هست و دما کاهش پیدا کرده
23-08-2016 07:51 AM
عضو نیمه فعال
**
آفلاین

اطلاعات من

ارسال: #8
سلام به همگی:
درودمحمدرضاکاکای گلم
مناطقی که دیروزبارش داشتن:انجیره،خورچاه،لمزان و...ازحوزه بندرلنگه،اشکنان وکوههای اهل و... ازتوابع لامردفارس،هرنگ،فاریاب سنگویه،انوه و...ازتوابع بستک وهمسایه لارستان،دیروزازاین مناطق بارش گزارش شد.

و من الله توفیق
23-08-2016 08:04 AM
عضو نیمه فعال
**
آفلاین

اطلاعات من

ارسال: #9
استادبزرگ مهندس جوادآسریس کارشناس هواشناسی منطقه تاکیدبراین داشت که امروزنیزهمین مناطق البته محدودتربارش داره،بارش دیروزطبق پیشبینی ایشان درست دراومد،وهمچنین اعلام کردکه ازدهه دوم شهریوردوباره تومنطقه تقویت وگستردگی بارشهاراداریم،،،،نظرکارشناسان محترم انجمن برای شهریورماه وبارشهاچیه،پاسخ بدی ممنون میشم%

و من الله توفیق
23-08-2016 08:11 AM
آفلاین

اطلاعات من

ارسال: #10
ممنون جناب احمد خان...پس دیروز عروسی ابر و کوه بوده تو جنوب فارس و غرب هرمزگان!
از نظر تجربی بارش شهریوری خوب نیست..پس حالشو ببرین که زمستونی سرد و خشک در انتظارتونه!!
نظر منم به عنوان هواشناس تجربی...ادامه فعالیت همرفتی در منطقه جنوب فارس و دامنه های جنوب و مرکز زاگرس رو تا اواسط همین برج خواهیم داشت..از اوخر شهریور تا اطلاع ثانوی ارامش بر جو حکم فرمایی میکنه..

هواشناس تجربی
23-08-2016 10:04 AM
آفلاین

اطلاعات من

ارسال: #11
اپ جدید هفته دوم
دیدن لینک ها برای شما امکان پذیر نیست. لطفا ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید.

بنظر میرسه سناریوی تیرماه دوباره در شرق فارس و جنوب کرمان و جنوب فارس تکرار میشه...و پیشبینی مونسون دو مرحله ای من که ازش ده روز پیش نا امید شده بودم محقق قراره بشه ظاهرا!
اگر در شهریور با گسترش و تشدید بارش مونسون در جنوب مواجه بشیم..علامت محکمی میشه در جهت رخداد خشکسالی شدید در نیمه جنوبی و نیز دیرهنگام شدن بارشهای اصلی پاییزه برای نیمه شمالی ایران
تا اینجا..کانادا و سی اف اس ورژن ۲ بهترین مدلهای بلند مدت بودن..با بررسی من

هواشناس تجربی
23-08-2016 11:11 AM
بوشهرپایتخت انرژی ایران
آفلاین
هواشناس

اطلاعات من

اعتبار: 235

ارسال: #12
(23-08-2016 01:51 AM)man13 نوشته شده توسط: دیدن لینک ها برای شما امکان پذیر نیست. لطفا ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید.
(23-08-2016 12:59 AM)AHMAD0917 نوشته شده توسط: دیدن لینک ها برای شما امکان پذیر نیست. لطفا ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید.
دروددوستان:
دقیقا کجاها بارش داشتن لطفا توضیح بدین..طبق نقشه ماهواره امروز هیچ جا جوشش نداشتیم
سلام، چرا بود، مناطق شرقی و جنوبی بوشهر هم مرز با فارس و هرمزگان جوشش صورت گرفت همچنین از ارتفاعات شهر خورموج هم گذارش رگبار و رعدوبرق شد البته جوشش زیاد قوی نبود و همچنین بارشهای شهریور برا مناطقی از فارس و بوشهر طبیعی هستش که شهریور قبل هم شاهدش بودیم ، که امسال هم منتظریم از دیروز هم استارت بارشهای شهریور بوشهر زده شد

زندگی ما آدم ها حکایت یخ فروشی است که از او پرسیدند فروختی؟
گفت نخریدند.ولی تمام شد
23-08-2016 11:37 AM
بوشهرپایتخت انرژی ایران
آفلاین
هواشناس

اطلاعات من

اعتبار: 235

ارسال: #13
ورود سامانه بارشي به کشور قبل از گرم شدن هوا
تاریخ انتشار: 95/06/02 12:8
ميزان/ کارشناس سازمان هواشناسي گفت: سامانه بارشي جديدي قبل از روند افزايش دما در کشور از غرب وارد کشور شده و در 4 استان مي بارد.

امير سرکرده با اشاره به اينکه در سه روز آينده جو قالب در کشور آرام بوده و پديده خاصي را نخواهيم داشت، گفت: در اين مدت در ساعات بعد از ظهر در ارتفاعات البرز،بوشهر و فارس شاهد افزايش ابر خواهيم بود. اين پديده منجر به بارش پراکنده در اين مناطق مي شود. وي ادامه داد: در شرق کشور همچنان شاهد وزش بادهاي 120 روزه خواهيم بود و در زابل اين وزش منجر به کاهش کيفيت هوا و ديد مي شود. به گفته اين کارشناس سازمان هواشناسي امروز دماي هواي تهران به 32 درجه بالاي صفر مي رسد و پديده خاصي براي اين شهر پيش بيني نمي شود.
سرکرده در پايان با اشاره به ورود سامانه بارشي جديد به کشور از عصر پنج شنبه، گفت:با ورود اين موج جديد شاهد بارش پراکنده باران در استان هاي آذربايجان غربي و شرقي، کردستان و زنجان خواهيم بود.

وي در مورد موج جديد گرما به کشور گفت: از اواخر هفته گذشته شاهد روند کاهشي دما در کشور بوديم، اما دوباره از روز شنبه دما افزايش مي يابد و اين روند افزايشي محسوس بوده و هموطنان آن را حس خواهند کرد.

زندگی ما آدم ها حکایت یخ فروشی است که از او پرسیدند فروختی؟
گفت نخریدند.ولی تمام شد
23-08-2016 12:39 PM
Super Moderator
آفلاین
هواشناس

اطلاعات من

اعتبار: 225

ارسال: #14
درود

شهريور ١٣٨٥ شاهد باد و تيفون و خاك و در كل پاييز زودرس بوديم
شهريور ١٣٩١ نيز شاهد رشد ابر و نم نم بارون بوديم پاييز زودرس بوديم
شهريور ١٣٩٠ شمالى بود

منظور به اينكه شهريور آينه و نشان دهنده وضعيت پاييز و زمستانه

اگر شهريور خنك و پرباد و شمالى بود اين دال بر قوى بودن كمربند هواى سرد شمالى در طول پاييز و زمستان
ولى اگر شهريور جنوبى شد با مونسون ديررس و گرم تر از نرمال شد و كم باد اين حاكى از سال آبى بد بارش و زمستان گرم

نوع و جنس شهريور تعيين كننده سال ابى پيش رو خواهد بود
اميدوارم شهريورى خنك پرباد ( بادهاى شمالى شمال شرقى با بوى درياى خزر ) داشته باشيم..
23-08-2016 12:41 PM
بهارستان - جنوب اصفهان
آفلاین
هواشناس

اطلاعات من

اعتبار: 89

ارسال: #15
البته داش امیر این قاعده همیشه هم برقرار نیست، برای مثال:

شهریور پارسال با کاهش دما و بارش های زودرس ناشی از سیستم های غربی در اقصی نقاط کشور از جمله اصفهان خودمون همراه بود آما زمستون افتضاح شد

شهریور ۹۲ نیمه اولش گرم و بدون باد و نیمه دومش با باد شمالی در برخی مناطق همراه بود آما زمستان سرد و برفی شد

البته این قاعده در بیش تر موارد هم صدق میکنه آما ۱۰۰ درصدی نیست، یعنی با صرف رخ دادنش نمیشه جنس پاییز و زمستان رو قطعی تعیین کرد.
به نظر من، نشانه های تجربی مهم که جنس سال آبی رو تعیین میکنه در نوع و جنس اولین بارش پاییزی نهفته است. اگر این بارش خوب و متعارف باشه (مثل سال ۹۲) میشه امیدوار بود، اما اگر همراه با رعد و برق و رنگین کمان و ... باشه باید تقریبا قید سال رو بزنیم.

----------------------

آپ جدید: قدرتنمایی مونسون در هند هفته اول+بارش های همرفتی در بخش هایی از جنوب، شمال و مرکز کشور در هفته دوم ناشی از ورود یک سیستم بارشزای غربی! همراه با کمک ضعیف از دریای سرخ!!

تو ای خدای که گیتی از آن توست ؛ و تو که تمام جهان و زیبایی هایش را به یکباره و تنها آفریدی؛ خدایا نظری به حال بندگان حقیرت افکن ؛ هیچ جای وطنم ایران را از فیض و رحمت نامحدودت بی نصیب مگردان...که تو بی نیاز ستوده ای.
23-08-2016 02:54 PM
موضوع بسته شده است 

موضوع‌های مرتبط با این موضوع...
موضوع: نویسنده پاسخ: بازدید: آخرین ارسال
  پیش بینی و دیدبانی هوای پاییز و زمستان ۱۳۹۷ kargar 647 0 امروز 01:32 PM
آخرین ارسال: ardina...badri
  پیش بینی و دیدبانی هوای بهار و تابستان 97 دشتي 95 0 18-09-2018 05:48 PM
آخرین ارسال: مهراد-تهران
  پیش بینی و دیده بانی روزانه زمستان 96 حسین خورموج 350 0 23-04-2018 10:55 AM
آخرین ارسال: hossein
  پیش بینی و دیدبانی روزانه پاییز 96 hossein 277 0 26-12-2017 12:18 PM