انجمن هواشناس ایرانی

ثبت نام سریع: نام کاربری: آدرس ایمیل: کلمه عبور:
زمان کنونی: 21-04-2019, 01:20 PM درود مهمان گرامی! (ورودثبت نام)

پیش بینی و دیده بانی روزانه خرداد و تیر 95
زمان کنونی: 21-04-2019, 01:20 PM
کاربرانِ درحال بازدید از این موضوع: 1 مهمان
نویسنده: هواشناس جنوب
آخرین ارسال: baran jiroft
پاسخ: 357
بازدید: 1

موضوع بسته شده است 

امتیاز موضوع:
  • 0 رأی - میانگین امیتازات: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
نویسنده پیام
عاشق هوا
آفلاین

وضعيت : آفلاین
اطلاعات من

اعتبار: 261

ارسال: #1
دسترسی به لینک های کاربردی و تخصصی هواشناسی

سلام و عرض ادب و احترام خدمت دوستان و علاقه مندان به هواشناسی.

به استحضار می رساند که آخرین وضعیت جوی مناطق مختلف کشور خوش نقشمان ایران را در خرداد ماه 95 ، را در این تاپیک دنبال خواهیم کرد.

لذا از علاقه مندان به عرصه هواشناسی بار دیگر تقاضا می شود که به آغوش گرم انجمن بازگشته و فعالیت خود را در آستانه فعالیت مانسون هند و تاثیرات گسترده آن در جنوب شرق کشور تشدید کنند.

[تصویر:  image2.ashx?region=sa&ir=True]
[تصویر:  sa]
[تصویر:  EurAfricaL_plot_weather_map.jpg]

(آخرین ویرایش در این ارسال: 22-09-2016 09:26 AM، توسط شهاب-بهارستان.)
22-05-2016 01:56 AM
مشاهده وب‌سایت کاربر یافتن تمامی ارسال‌های این کاربر
صفحه 24 (آنچه در بالا آمده است، نخستین ارسال این موضوع می باشد)
عضو کوچک و حساس انجمن!
آفلاین

اطلاعات من

اعتبار: 101

ارسال: #346
RE: پیش بینی و دیده بانی روزانه خرداد 95
ابرهای دخول کننده به شبه جزیره عربی از سمت دریای عرب..مشکوکن..از نظر من شرایط داره برای تشکیل طوفان حاره ای در دریای عرب طی دوماه پیش رو مهیا میشه

سال زراعی ۹۸-۹۹ سال خشک و گرم ، از نظر من
22-07-2016 02:45 PM
بهارستان - جنوب اصفهان
آفلاین
هواشناس

اطلاعات من

اعتبار: 89

ارسال: #347
(22-07-2016 02:41 PM)man13 نوشته شده توسط: دیدن لینک ها برای شما امکان پذیر نیست. لطفا ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید.
هادی جون میبینم که هواشناس تجربی هم هسی رو نکرده بودی!
قاعده دوماه بعد انقلاب پاییزه یا زمستانه رو من قبول ندارم با توجه به لوکیشنم..اما ماه اول تابستان بازتاب کننده دی ماه هست مرداد بازتاب گر بهمن و شهریور بازتابی از اذر رو ارائه میکنه. اگر تیر برای شمالغرب سیل افرین و تگرگی باشه..قید زمستون خوب رو باید شمالغرب بزنه..سالهای قبل این اصل ثابت شد.
کلن نیمه شمالی و غرب کشور بنفعشون تابستون خشک باشه کامل و بارشهای پاییزی از اواسط مهر شروع بشه..در غیر این صورت ناهنجاری بد و خشکی و بی بارشی رو شاخشه..
برای جنوب و دامنه های زاگرس هم مونسون قوی علامت خوبی نیس و تابستان خشک و بی پدیده=سال زراعی خوب اینجا هم صادقه.
منظوراز مونسون قوی رشد ابر هست بیشتر...بارش تابستانی در جنوب علامت قوی بودن جنب حاره در زمستان و پاییز پیشرو در همون منطقه باران زده است.
یه استثنا: سال های ۷۱ و به خصوص ۷۴

در این سال ها مونسون تابستانه قوی بود، بارش پاییزه هم دیر شروع شد (از آذرماه) و با توجه به آمار، جزو معدود سال هایی اند که زمستان عالی و بدون وقفه بارشی داشته اند.

تازه، استثنایات دیگری هم هست که الآن حضور ذهن ندارم. در اغلب سال هایی که مونسون تابستانه قوی هست و بارش پاییزه دیر شروع میشه، و البته لانینای قوی هم نداشته باشیم + ناهنجاری شدید در تابستان منطقه نداشته باشیم (مثل وقوع طوفان حاره ای در دریای عرب) ، زمستان خوب خواهد بود. در غیراینصورت، وقوع خشکسالی زمستانه تقریبا قطعی است (نمونه اش سال ۸۶)
پس حرف شما در اغلب مواقع درست است به جز استثنایی که بالا ذکر شد. و اگر امسال هم جزو این استثنایات باشه، خوش شانس هستیم! و چنین چیزی دور از انتظار نیست، چون اغلب الگوها با سال های استثنا هم خوانی داره.

تو ای خدای که گیتی از آن توست ؛ و تو که تمام جهان و زیبایی هایش را به یکباره و تنها آفریدی؛ خدایا نظری به حال بندگان حقیرت افکن ؛ هیچ جای وطنم ایران را از فیض و رحمت نامحدودت بی نصیب مگردان...که تو بی نیاز ستوده ای.
(آخرین ویرایش در این ارسال: 22-07-2016 03:03 PM، توسط شهاب-بهارستان.)
22-07-2016 02:56 PM
بهارستان - جنوب اصفهان
آفلاین
هواشناس

اطلاعات من

اعتبار: 89

ارسال: #348
(22-07-2016 02:45 PM)man13 نوشته شده توسط: دیدن لینک ها برای شما امکان پذیر نیست. لطفا ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید.
ابرهای دخول کننده به شبه جزیره عربی از سمت دریای عرب..مشکوکن..از نظر من شرایط داره برای تشکیل طوفان حاره ای در دریای عرب طی دوماه پیش رو مهیا میشه
از نظر علمی، وقوع طوفان در دریای عرب طی دو ماه پیش رو احتمال اندکی داره، چون تا زمانی که iod منفی باشه، نیمه جنوبی دریای عرب اونقدر گرم نمیشه که طوفان زایی کنه. اما، وقوع کم فشار های حاره ای ضعیف (مثل قبلیه که همین چند وقت پیش به وجود اومد) در نیمه شمالی دریای عرب دوراز انتظار نیست.

در کل به نظر من هم اگر امسال طوفان حاره ای تشکیل بشه باید قید پاییز و زمستون رو به کلی بزنیم.

تو ای خدای که گیتی از آن توست ؛ و تو که تمام جهان و زیبایی هایش را به یکباره و تنها آفریدی؛ خدایا نظری به حال بندگان حقیرت افکن ؛ هیچ جای وطنم ایران را از فیض و رحمت نامحدودت بی نصیب مگردان...که تو بی نیاز ستوده ای.
22-07-2016 03:01 PM
دانشجوی ارشدآب وهواشناسی
آفلاین

اطلاعات من

اعتبار: 349

ارسال: #349
(22-07-2016 02:41 PM)man13 نوشته شده توسط: دیدن لینک ها برای شما امکان پذیر نیست. لطفا ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید.
هادی جون میبینم که هواشناس تجربی هم هسی رو نکرده بودی!
قاعده دوماه بعد انقلاب پاییزه یا زمستانه رو من قبول ندارم با توجه به لوکیشنم..اما ماه اول تابستان بازتاب کننده دی ماه هست مرداد بازتاب گر بهمن و شهریور بازتابی از اذر رو ارائه میکنه. اگر تیر برای شمالغرب سیل افرین و تگرگی باشه..قید زمستون خوب رو باید شمالغرب بزنه..سالهای قبل این اصل ثابت شد.
کلن نیمه شمالی و غرب کشور بنفعشون تابستون خشک باشه کامل و بارشهای پاییزی از اواسط مهر شروع بشه..در غیر این صورت ناهنجاری بد و خشکی و بی بارشی رو شاخشه..
برای جنوب و دامنه های زاگرس هم مونسون قوی علامت خوبی نیس و تابستان خشک و بی پدیده=سال زراعی خوب اینجا هم صادقه.
منظوراز مونسون قوی رشد ابر هست بیشتر...بارش تابستانی در جنوب علامت قوی بودن جنب حاره در زمستان و پاییز پیشرو در همون منطقه باران زده است.
صحبت من فقط در مورد دما بود نه بارش،چون در مورد بارش عامل های موقتی ممکنه همه چیز رو بهم بزنه ازجمله بلاکینگ و سردچال ها
22-07-2016 05:24 PM
یافتن تمامی ارسال‌های این کاربر
دانشجوی ارشدآب وهواشناسی
آفلاین

اطلاعات من

اعتبار: 349

ارسال: #350
درحالی که کل کشور گرمای سوزانی رو تحمل میکنن هوای اردبیل بهاری و در اوج گرما 24 درجست،شهر نمین هم دمای 21 درجست با باد 52 کیلومتری از سمت دریای خزر که دمای احساسی رو پایین تر هم آورده

[تصویر:  zp909tnauwjeilao10f.png]
(آخرین ویرایش در این ارسال: 22-07-2016 05:57 PM، توسط هادی.)
22-07-2016 05:30 PM
عضو خیلی فعال

اطلاعات من

اعتبار: 15

ارسال: #351
اگر در مرداد بارش های بالای نرمال داشته باشیم.می شه گفت تهران چه وضعیت بارشی خواهد داشت.در مرداد های 33 42 56 67 و84 تهران بارش بالای نرمال داشت.که به نظر امسال با سال 84 مطابقت بیشتری پیدا می کنه.هر دو لانینا متوسطی بودن.مهر وتا نیمه آبانه شاهد کم بارشی بودن.بارش های فروردین آن ها تقریبا یکی بود.خرداد وتیری بدون بارش وگرم داشتن.اما واقعیت اینه که هیچ سالی کاملا شبیه دیگری نمی شه.وفقط عواملی چون النینو ولانینا تعیین کننده بارش نیستن.نه 93 ونه 94 به ظور قطع شبیه سالی نیست.ولی تنها امکان داره شباهت هایی اتفاق بیفته.مثلا بارش های پاییز 90 یا بارش های سال آبی 76یا سرما وبارش های سال 83 و86 شاید عین اون هیچوقت رخ نده.

آذر وزمستان پربرف وسرد دردامنه های البرز
22-07-2016 07:42 PM
عضو کوچک و حساس انجمن!
آفلاین

اطلاعات من

ارسال: #352
(22-07-2016 07:42 PM)ali kiya نوشته شده توسط: دیدن لینک ها برای شما امکان پذیر نیست. لطفا ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید.
اگر در مرداد بارش های بالای نرمال داشته باشیم.می شه گفت تهران چه وضعیت بارشی خواهد داشت.در مرداد های 33 42 56 67 و84 تهران بارش بالای نرمال داشت.که به نظر امسال با سال 84 مطابقت بیشتری پیدا می کنه.هر دو لانینا متوسطی بودن.مهر وتا نیمه آبانه شاهد کم بارشی بودن.بارش های فروردین آن ها تقریبا یکی بود.خرداد وتیری بدون بارش وگرم داشتن.اما واقعیت اینه که هیچ سالی کاملا شبیه دیگری نمی شه.وفقط عواملی چون النینو ولانینا تعیین کننده بارش نیستن.نه 93 ونه 94 به ظور قطع شبیه سالی نیست.ولی تنها امکان داره شباهت هایی اتفاق بیفته.مثلا بارش های پاییز 90 یا بارش های سال آبی 76یا سرما وبارش های سال 83 و86 شاید عین اون هیچوقت رخ نده.
اره خب ...هیچ سالی مثه سال دیگه نمیشه..اما من از جهت و شباهت حرکت ابر در تابستان..تونستم به یه چیزایی بو ببرم..برای همین با زرث قاطع امسال رو مشابه ۸۶ میبینم

22-07-2016 07:55 PM
عضو ارشد
آفلاین

اطلاعات من

اعتبار: 113

ارسال: #353
با تشکر از فعالیت دوستان تاپیک پیش بینی مرداد ماه راه اندازی شد . در اون قسمت پست های مربوطه را قرار دهید.
با تشکر
22-07-2016 08:02 PM
عضو کوچک و حساس انجمن!
آفلاین

اطلاعات من

ارسال: #354
پاییز امسال برای نیمه شمالی زود بارشه..بارشهای پاییزی از شهریور رسمن از طرف کردستان و اذربایجان به طرف سمنان و خراسان شروع میشن و برف زودهنگام از مهر شهرهای شمالغرب رو غافلگیر میکنه

22-07-2016 08:26 PM
عضو نیمه فعال
**

اطلاعات من

اعتبار: 8

ارسال: #355
سلام دوستان امشب آقای ضرابی رو به میز محاکمه کشوندم دیشب بود که دمای سومین شهر گرم شوش بود با 52 درجه ولی فقط شهرهای اطراف رو اعلام کرد بهش اشاره نکرد امشب موقع خبر 21 پیام دادم و گفتم چرا دمای شهرهای اطراف رو اعلام میکنید و دمای ما رو نمیگید،بعد موقع اجرا گزارش وضع هوا گفت که شهر باستانی تاریخی شوش با 52 درجه سومین شهر گرم بود.
واقعا جای تاسف داره که اولین شهر جهان و پایتخت زمستانی هخامنشیان و آرامگاه تنها پیامبر مدفون در ایران با این همه جاذبه توریستی فراموش شده.
22-07-2016 10:55 PM
س.ا.م
آفلاین

اطلاعات من

اعتبار: 33

ارسال: #356
امروز این گرمای کم نظیر خوزستان بالای 50 درجه در سایه و ارتفاع 2 متری سطح زمین با رطوبت شدید و شرجی کشنده ای همراه بود

امروز روزی توست
بسیاری این روز را در خواهند یافت
بسیاری آن را سرشار خواهند زیست
چرا تو از آنان نباشی؟

Today is a new day
Many will seize this day
Many will live it to the fullest
Why not you?
23-07-2016 04:50 AM
عضو نیمه فعال
**
آفلاین

اطلاعات من

اعتبار: 3

ارسال: #357
با هجوم رطوبت اقیانوس هند به جنوب کشور و وزش ملایم و مداوم باد,خداروشکر هوا اینجا نسبت به روزهای گذشته با کاهش محسوس دما نسبتا مطبوع و قابل تحمل تر شده.هوای فعلی نیمه ابری.دما 34/6_رطوبت 46%_باد جنوب غربی 14 کیلومتر برساعت
24-07-2016 11:41 AM
موضوع بسته شده است 

موضوع‌های مرتبط با این موضوع...
موضوع: نویسنده پاسخ: بازدید: آخرین ارسال
  پیش بینی و دیده بانی روزانه زمستان 96 حسین خورموج 350 0 23-04-2018 10:55 AM
آخرین ارسال: hossein
  پیش بینی و دیدبانی روزانه پاییز 96 hossein 277 0 26-12-2017 12:18 PM
آخرین ارسال: *محمد*
  پیش بینی و دیدبانی روزانه بهار 96 حسین خورموج 675 0 14-07-2017 04:17 PM
آخرین ارسال: baran jiroft
  پیش بینی و دیدبانی روزانه زمستان 95 حسین خورموج 1,736 0 23-03-2017 03:20 AM
آخرین ارسال: Reza-Baran
  پیش بینی و دیده بانی روزانه پاییز 95 شهاب-بهارستان 1,667 0 25-12-2016 04:52 PM
آخرین ارسال: حسن

پرش به انجمن:

کاربرانِ درحال بازدید از این موضوع: 1 مهمان