انجمن هواشناس ایرانی

ثبت نام سریع: نام کاربری: آدرس ایمیل: کلمه عبور:
زمان کنونی: 26-08-2019, 07:13 AM درود مهمان گرامی! (ورودثبت نام)

پیش بینی و دیده بانی روزانه اردیبهشت 95
زمان کنونی: 26-08-2019, 07:13 AM
کاربرانِ درحال بازدید از این موضوع: 1 مهمان
نویسنده: masoud1371
آخرین ارسال: taha56
پاسخ: 555
بازدید: 1

موضوع بسته شده است 

امتیاز موضوع:
  • 0 رأی - میانگین امیتازات: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
نویسنده پیام
عضو ارشد
آفلاین

وضعيت : آفلاین
اطلاعات من

اعتبار: 113

ارسال: #1
[تصویر:  sa]
[تصویر:  EurAfricaL_plot_weather_map.jpg]
21-04-2016 08:21 PM
یافتن تمامی ارسال‌های این کاربر
صفحه 2 (آنچه در بالا آمده است، نخستین ارسال این موضوع می باشد)
تحلیل مسائل زمین و هوا
آفلاین

اطلاعات من

اعتبار: 103

ارسال: #16
RE: پیش بینی و دیده بانی روزانه اردیبهشت 95
فردا:
دیدن لینک ها برای شما امکان پذیر نیست. لطفا ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید.

یکشنبه:
دیدن لینک ها برای شما امکان پذیر نیست. لطفا ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید.

دوشنبه:

من تنها پرنده ای بودم که کوچ کرد از گرما..
اهنگ گوشت، بهرام نورایی
22-04-2016 09:17 PM
مشاهده وب‌سایت کاربر یافتن تمامی ارسال‌های این کاربر
Super Moderator
آفلاین
هواشناس

اطلاعات من

اعتبار: 225

ارسال: #17
بارش‌ها تا پایان اردیبهشت ماه ادامه دارد

چهارشنبه ۱ اردیبهشت ۱۳۹۵ - ۱۳:۰۱
اقتصاد > راه و مسکن
رئیس سازمان هواشناسی با بیان اینکه در حال حاضر ۶۹ ایستگاه هواشناسی جاده‌ای در گردنه‌ محورهای سردسیر و برف‌خیز نصب شده است، گفت: پس از اردیبهشت به تدریج، خشکی غالب شده و بارش‌ها کاهش می‌یابد.
به گزارش خبرنگار مهر، داود پرهیزگار در مراسم امضای تفاهم‌نامه ایجاد هماهنگی های لازم به منظور بهره گیری از تمام ظرفیت‌های سامانه هواشناسی جاده ای بالغ بر ۶۹ ایستگاه هواشناسی، گفت: با توجه به توپوگرافی کشور ایران و وجود جاده‌های کوهستانی، نیازمند توسعه شبکه‌های اطلاع‌رسانی جاده‌ای هستیم؛ به همین دلیل فعالیت‌های تحقیقاتی در حال انجام است تا نقاطی که لازم است به ایستگاه‌های پایش هواشناسی تجهیز شوند.

وی با بیان اینکه در حال حاضر ۶۹ ایستگاه هواشناسی جاده‌ای در گردنه‌ محورهای سردسیر و برف‌خیز نصب شده است، اظهار داشت: رویکرد سازمان هواشناسی، کاربردی کردن اطلاعات هواشناسی است، در همین راستا سامانه توسعه هواشناسی کاربردی (تهک) راه‌اندازی شد.

رئیس سازمان هواشناسی ادامه داد: اینکه طیف کاربران هواشناسی از مردم عادی، کشاورزان، سیستم حمل و نقل تا بخش‌های نظامی گسترده است و همه خواهان اطلاعات هواشناسی به روز هستند.

پرهیزکار با بیان اینکه پیش‌آگاهی از شرایط جوی از مخاطرات رانندگی می‌کاهد و به مدیریت بهتر راه‌ها می‌انجامد، گفت: در نوروز امسال، اطلاعیه‌های هواشناسی موجب شد مردم از جاده‌های برفگیر کوهستانی تردد نکنند و ترافیک و مشکلات راهداری‌ها کاهش یابد.

وی با اشاره به اینکه اولویت ما در هواشناسی جاده‌ای، ارائه خدمات به سازمان راهداری به صورت تخصصی است، افزود: تلاش می‌شود اطلاعات هواشناسی به نحوی ارائه شود که برای کاربران قابل فهم باشد.

رئیس سازمان هواشناسی در خصوص آخرین وضعیت آب و هوا، گفت: تا پایان اردیبهشت‌ماه بارش‌ها ادامه دارد و پس از آن به تدریج خشکی غالب می‌شود ضمن آنکه عمده بارش‌ها در ( شمال غرب و جنوب شرق ) کشور ادامه می یابد. بارش‌ها در حال حاضر ۲ درصد بیش از رقم نرمال و طبیعی است و تا پایان سال زراعی نیز بارش‌ها در حد نرمال خواهد بود.
22-04-2016 09:28 PM
دانشجوی ارشدآب وهواشناسی
آفلاین

اطلاعات من

اعتبار: 349

ارسال: #18
درحالی که پنجشنبه هوای اردبیل بسیار عالی و ملایم بود و حتی میشد با تک پیرهن گشت اما دیروز شاهد بارش برف در اردبیل و سرعین و نیر بودیم ودما تا 23 درجه کاهش یافت
23-04-2016 09:47 AM
تحلیل مسائل زمین و هوا
آفلاین

اطلاعات من

ارسال: #19
بخدا این اقلیم اردبیل رو باید تو گینس ثبت کنن..لامصب مثه مریخ دماش عوض میشه!

اهنگ گوشت، بهرام نورایی
23-04-2016 10:12 AM
تحلیل مسائل زمین و هوا
آفلاین

اطلاعات من

ارسال: #20
اخرین مشاهدات و اندازه گیری های دمایی اب دریاها در نتیجه پدیده النینو:

در این پیش اگاهی شرایط خشکی و کم بارشی برای منطقه آسیا اقیانوسه در اثر النینو پیشبینی شده.
نکته این گزارش در بالا بودن قابل توجه اب خلیج فارس و اقیانوس هند و دریای عمان هست..که نوید بخش همرفت های تابستانی گسترده در مناطق جنوبی میهن میتونه باشه

اهنگ گوشت، بهرام نورایی
23-04-2016 11:20 AM
عضو نیمه فعال
**

اطلاعات من

اعتبار: 1

ارسال: #21
کوه های قره داغ و وقوشا داغ که به صورت غربی شرقی هستن مانع نفوذ سرما به جاهایی مثل تبریز میشوند وگرنه دیروز کلیبر سه درجه شد در عصر نسبت به روز قبلش ۲۶ درجه افت شدید داشت. اهر هم افت دما داشت ولی بین اهر و تبریز رشته کوه قوشا داغ هست که مانع نفوذ هوای مرطوب و سرد به تبریز میشه....
23-04-2016 12:45 PM
عضو عادی
*

اطلاعات من

اعتبار: 0

ارسال: #22
(22-04-2016 11:47 AM)man13 نوشته شده توسط: دیدن لینک ها برای شما امکان پذیر نیست. لطفا ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید.
هارپ کدومه..اگر بر مباحث اقلیم شناسی تامل و مطالعه ای کنی مهدی جون..خیلی علمی و جامع میشه پدیده خشکسالی های دوره ای ایران و خاورمیانه رو توجیه کرد..
ما وارد یه دوره خشکی چند ده ساله شدیم..کماکه دهه های ۴۰ و خیلی قبلترها هم داشته ایم..
توی تاریخ تمدن ایران خوندم که قبل از پادشاهی کوروش..ایران ۴۰ سال خشکی مطلق داشته..جوریکه مردم ایران باستان مجبور به مهاجرت به روسیه و مصر و عراق و هند میشن..
هارپ و مارپ بذار کنار..خدای تو اونقدر منظم و قوی خلق کرده جهانت رو که نمیشه نظم تودهای هوایی رو بهم زد..چون اگه میشد باهارپ چنین کاری کرد..مسلما روسیه و چین گزینه های مناسبتری برای این کار امریکا بودن!
درباره هارپ بهت بگم..اگه واقعا هم همچی دستگاهی وجود داشته باشه.،اولا پالس تناوبی کار میکنه یعنی مثلا فقط روزی یکبار میتونه نظم یونی تودهای هوا رو بهم بزنه..و با توجه به اثر رجعتی که در هواشناسی بهش رسیدم..اثرش بر کل جهان خواهد بود و حتی ممکنه چند روز بعد باعث سیل در همون منطقه متاثره بشه..
پس اینکه دورتادورت بارش هست جز کشورمون ایران..چیزی نیست جز خواست خدا،
بخاطر داشته باش خدا همیشه بدنبال ازمایش بندگانش هست..تا عیارشون مشخص بشه
از نظر آماری امسال در کل ایران خشکسالی نیست درسته فارس اصفهان چهارمحال و چندتا استان دیگه خشکسالی بوده اما باقی نقاط شرایط مساعدی داشتن با توجه به وسعت ایران این اتفاق تقریبا غیر ممکنه کله ایران تر سالی باشه ..و کاملا به حرفی که میزنین سیستمای بارشی به ایران نمیان مخالفم غرب کشور عالی بوده ..ضمنن بهار خیلی خوبی در کشور داشتیم (کلی میگم کاری به یکی دو استان ندارم)
23-04-2016 12:54 PM
بوشهرپایتخت انرژی ایران
آفلاین
هواشناس

اطلاعات من

اعتبار: 235

ارسال: #23
سلام
خوب یکی ازخنکترین فروردینهای بوشهررو پشت سرگذاشتیم بندرت پیش میاد .فصل بارشی مفید دربوشهرازاواسط آبان هست تا اوایل واواسط اسفند دیگرفواصل اگربارشی رخ دهد خسارت زا خواهد بود به لحاظ کشاورزی
امسال به لحاظ پراکنش بارش سال تقریبا خوبی رو پشت سرگذاشتیم حتی ازسال 92 که بیش نرمال بارش داشتیم البته ازشمال به جنوب استان تفاوت داشت و هرچه به سمت جنوب استان می رفتیم ازنظرمیزان و پراکنش باران ظعیف تر بود ولی درکل دریک دهه گذشته خیلی خوب بود.
فعلا که4 اردیبهشت هستش به لحاظ دمایی خنک هستش البته برا ما /شبها کاملا خنکی هوا محسوس هست/الحمدلله

زندگی ما آدم ها حکایت یخ فروشی است که از او پرسیدند فروختی؟
گفت نخریدند.ولی تمام شد
23-04-2016 01:59 PM
تحلیل مسائل زمین و هوا
آفلاین

اطلاعات من

ارسال: #24
رامین۶۶۸ عزیز...منم نگفتم کل ایران خشکسالی بوده..بطور کلی داشتم برای دوستمون توضیح میدادم که این بیش بارشی سالهای اخیر افغانستان و عربستان و خشکسالی های باند جنوبی و مرکزی ارتباطی با هارپ ندارن..بلکه منشا طبیعی و جوی دارند..بقول شما غرب امسال ترکوند..و اگه هارپی درکار بود مسلما شریان ابی کارون وسرچشمه هاش می بایست هدف اصلی تلقی میشد.
ضمنا اگر چه غرب و مناطق شمالغربی بارشهای فرانرمال داشتند اما تعداد استانهایی که زیر نرمال بودند یکی دوتا نبودند..قارس..بختیاری..بویراحمد..اصفهان..کرمان...هرمزگان..بوشهر و سمنان از جمله استانهای کم بارش امسال بودند..پس خشکسالی زنجیره ای دست کم در مناطق جنوب غرب و جنوب همچنان پابرجاست.

اهنگ گوشت، بهرام نورایی
23-04-2016 02:10 PM
تحلیل مسائل زمین و هوا
آفلاین

اطلاعات من

ارسال: #25
یه دید به میانمدت:
خشکی شمالغرب و غرب و زاگرس از دید این مدل:

اهنگ گوشت، بهرام نورایی
23-04-2016 02:45 PM
خوزستان - کامبیز
آفلاین
هواشناس

اطلاعات من

اعتبار: 53

ارسال: #26
تا الان بعد از سالها بارش متوسط کشور نرمال بوده است بطوری که بارش در استانهای نوار غربی کشور از خوزستان تا اذربایجانها و همچنین نوار شمالی کشور از اذربایجانها تا سواحل شمالی بعلاوه قزوین و زنجان تا گلستان و خراسان شمالی بالای نرمال بوده است و متاسفانه بارش در استانهای جنوبی و مرکزی و شرقی کشور زیر نرمال بوده است استانهایی مثل بوشهر و فارس و کهگیلویه و چهارمحال و اصفهان و یزد تا سیستان و بلوچستان و خراسان جنوبی زیر نرمال بوده است.

وضعیت سوپر النینو

23-04-2016 03:15 PM
بوشهرپایتخت انرژی ایران
آفلاین
هواشناس

اطلاعات من

ارسال: #27
شاپور رجایی در نشست بررسی وضعیت آب در استان بوشهر اظهار داشت: در سال آبی جاری شاهد بارندگی‌های نسبتا خوبی در استان بوشهر بودیم که نسبت به سال گذشته دارای افزایش بوده است.

وی با اشاره به افزایش ۵۶ درصدی میزان بارندگی‌های سال آبی جاری در استان بوشهر، خاطرنشان کرد: میزان بارش‌های طی سال جاری به ۲۱۹ میلیمتر رسید که دارای کاهش چهار درصدی نسبت به میزان متوسط بلندمدت استان است.

مدیرعامل شرکت آب منطقه ای بوشهر با اشاره به میزان تحقق بارندگی‌ها در استان بوشهر، افزود: در سال آبی جاری، ۹۰ درصد بارش دوره بلندمدت استان بوشهر محقق شد.

وی با اشاره به اینکه بیشترین میزان بارندگی‌ها در استان بوشهر مربوط به ایستگاه رودفاریاب با ۳۵۶ میلیمتر بوده است، بیان کرد: کمترین مزان بارش نیز مربوط به ایستگاه آبدان با ۱۲۱ میلیمتر بود.

رجایی افزود: طی سال آبی جاری شاهد متوسط بارندگی ۲۴۶ میلیمتر در مرکز و شمال استان بودیم که نسبت به متوسط درازمدت هفت درصد کاهش داشته است.

مدیرعامل شرکت آب منطقه‌ای بوشهر ادامه داد: میزان بارندگی‌های سال جاری در در مرکز و شمال استان بوشهر نسبت به سال قبل دارای افزایش ۸۴ درصدی است.

گفت نخریدند.ولی تمام شد
(آخرین ویرایش در این ارسال: 23-04-2016 07:30 PM، توسط حسین خورموج.)
23-04-2016 05:12 PM
تحلیل مسائل زمین و هوا
آفلاین

اطلاعات من

ارسال: #28
کم کم داره وعده من مبنی بر همرفت گسترده در زاگرس و غرب کشور زمان تحققش میرسه....
اولین فلشها در کردستان زده شد..رفته رفته و طی روزهای اینده شرایط فلش و ابپاشی به سایر استانهای کوهستانی میهن بسط پیدا میکنه..به امید خدا

اهنگ گوشت، بهرام نورایی
23-04-2016 05:48 PM
بوشهرپایتخت انرژی ایران
آفلاین
هواشناس

اطلاعات من

ارسال: #29
آپ امروز
[تصویر:  fim_tprecip_mideast2_41.png]

گفت نخریدند.ولی تمام شد
23-04-2016 07:35 PM
پیش بینی تهران
آفلاین
هواشناس

اطلاعات من

اعتبار: 80

ارسال: #30
پیش بینی بارش 5 روز آینده از دید gfs
[تصویر:  gfs_apcpn_me_20.png]

سيد محمد حسين ميرحبيبي
24-04-2016 02:44 PM
موضوع بسته شده است 

موضوع‌های مرتبط با این موضوع...
موضوع: نویسنده پاسخ: بازدید: آخرین ارسال
  پیش بینی و دیده بانی روزانه زمستان 96 حسین خورموج 350 0 23-04-2018 10:55 AM
آخرین ارسال: hossein
  پیش بینی و دیدبانی روزانه پاییز 96 hossein 277 0 26-12-2017 12:18 PM
آخرین ارسال: *محمد*
  پیش بینی و دیدبانی روزانه بهار 96 حسین خورموج 675 0 14-07-2017 04:17 PM
آخرین ارسال: baran jiroft
  پیش بینی و دیدبانی روزانه زمستان 95 حسین خورموج 1,736 0 23-03-2017 03:20 AM
آخرین ارسال: Reza-Baran
  پیش بینی و دیده بانی روزانه پاییز 95 شهاب-بهارستان 1,667 0 25-12-2016 04:52 PM
آخرین ارسال: حسن

پرش به انجمن:

کاربرانِ درحال بازدید از این موضوع: 1 مهمان