انجمن هواشناس ایرانی

ثبت نام سریع: نام کاربری: آدرس ایمیل: کلمه عبور:
زمان کنونی: 26-08-2019, 07:12 AM درود مهمان گرامی! (ورودثبت نام)

پیش بینی و دیده بانی روزانه فروردین 95
زمان کنونی: 26-08-2019, 07:12 AM
کاربرانِ درحال بازدید از این موضوع: 1 مهمان
نویسنده: mamad56
آخرین ارسال: man13
پاسخ: 827
بازدید: 1

موضوع بسته شده است 

امتیاز موضوع:
  • 0 رأی - میانگین امیتازات: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
نویسنده پیام
عضو عادی
*
آفلاین

وضعيت : آفلاین
اطلاعات من

اعتبار: 1

ارسال: #1
[تصویر:  sa]
[تصویر:  EurAfricaL_plot_weather_map.jpg]
(آخرین ویرایش در این ارسال: 25-03-2016 05:19 PM، توسط mamad56.)
25-03-2016 10:36 AM
یافتن تمامی ارسال‌های این کاربر
عضو عادی
*
آفلاین

اطلاعات من

ارسال: #2
RE: پیش بینی و دیده بانی روزانه فروردین 95
مدیرکل پیش بینی و هشدار سریع سازمان هواشناسی در گفتگو با خبرنگار مهر، با اشاره به آخرین تصاویر ماهواره و نقشه های هواشناسی، از حاکم شدن جو آرام در بیشتر مناطق کشور براي امروز خبر داد و افزود: انتظار می رود این وضعیت تا اواخر جمعه تداوم یابد. تصاویر ماهواره در حال حاضر خیزش توده گرد و خاك را به سبب وزش باد شدید در جنوب شرق کشور در استان سیستان بلوچستان نشان می دهند که به تدریج تا اواخر امروز به جنوب غرب پاکستان انتقال می یابد.

احد وظیفه ادامه داد: از امروز به تدریج با برقرار شدن وزش باد جنوبی بر روی البرز، دمای هوا طی ۲۴ ساعت آینده به طور نسبی (بین ۷ تا ۱۰ درجه سلسیوس) افزایش خواهد یافت و بیشینه دماي شهرهای ساحلی خزر به حدود ۲۵ درجه سلسیوس خواهد رسید که انتظار می رود تا روز شنبه این شرایط دمایی تداوم داشته باشد. همچنین اواخر روز جمعه به سبب وزش باد شدید در شرق سوریه و عراق احتمال شکل گیری توده گردوخاك وجود دارد که نقشه های جوی پتانسیل افزایش غلظت گرد و خاك را در روز شنبه در استان های نوار غربی کشور نشان می دهند.

مدیرکل پیش بینی و هشدار سریع سازمان هواشناسی تاکید کرد: به تدریج از اواسط روز شنبه سامانه بارشی دیگری از شرق مدیترانه به سمت ایران انتقال می یابد و انتظار می رود از شنبه شمال غرب کشور، دامنه های غربی البرز و غرب کشور با افزایش ابر و بارش پراکنده باران و وزش باد مواجه شود. شدت بارش این سامانه در روز یکشنبه تا دوشنبه در دامنه های غربی زاگرس در استان های کردستان، کرمانشاه و ایلام و همچنین در دامنه های جنوبی البرز غربی پیش بینی می شود که گاهی با رگبار و رعد و برق همراه خواهد بود و با احتمال بسیار در ارتفاعات و جاده های کوهستانی غرب و شمال غرب و ارتفاعات البرز بارش به شکل برف و گاهی با وزش باد شدید همراه با کولاك برف خواهد بود.
25-03-2016 10:47 AM
عضو فعال
آفلاین

اطلاعات من

اعتبار: 2

ارسال: #3
بارش بکشنبه شب
[تصویر:  mide_qpf_day3.png]

تلگرام (تصاویر ماهواره - نقشه های پیشیابی. بحث و گفتگوی دوستانه)
دیدن لینک ها برای شما امکان پذیر نیست. لطفا ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید.
دیدن لینک ها برای شما امکان پذیر نیست. لطفا ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید.
(آخرین ویرایش در این ارسال: 25-03-2016 11:13 AM، توسط sitegostar.)
25-03-2016 11:12 AM
مشاهده وب‌سایت کاربر یافتن تمامی ارسال‌های این کاربر
بوشهرپایتخت انرژی ایران
آفلاین
هواشناس

اطلاعات من

اعتبار: 235

ارسال: #4
[تصویر:  fim_tprecip_mideast2_39.png]

زندگی ما آدم ها حکایت یخ فروشی است که از او پرسیدند فروختی؟
گفت نخریدند.ولی تمام شد
25-03-2016 01:43 PM
عضو نیمه فعال
**

اطلاعات من

ارسال: #5
سلام حسین جون
این سیستم رو برای ما جنوبی ها چطور میبینی ؟
سیستم قبل رو که مدل ها نتونستن برای ما خوب پیش بینی کنند پیش ما فقط ابری بود و یه نم نم ریز
25-03-2016 02:17 PM
سعید محمدی خاوران استان فارس
آفلاین

اطلاعات من

اعتبار: 66

ارسال: #6
اطلاعیه شماره 1 جمعه مورخ 95/01/06
شنبه سامانه بارشی فعالی از ‌غرب وارد کشور شده و از بعدازظهر این روز بتدریج نیمه غربی و استانهای واقع در جنوب البرز را در بر خواهد گرفت که سبب بارش باران گاهی رعدوبرق و وزش باد و درمناطق مرتفع بارش برف خواهد شد. این سامانه تا اواسط هفته آینده در نیمه غربی ، دامنه های البرز و شمال شرق کشور فعال خواهد بود. بر این اساس وضع مناطق ذکر شده در سه روز آینده به شرح زیر پیش بینی می شود: شنبه 95/01/07: رگبار و رعد و برق ، وزش باد و در ارتفاعات بارش برف در کرمانشاه، کردستان، ایلام ،لرستان ، زنجان و بخشهای شمالی استانهای قزوین، البرز و تهران. یکشنبه 95/01/08: رگبار و رعد و برق ، وزش باد در خوزستان ،کرمانشاه، کردستان، ایلام ،لرستان و بارش باران و برف در زنجان ، همدان ، کهگیلویه و بویراحمد، چهارمحال و بختیاری، قزوین، البرز و تهران. دوشنبه 95/01/09: بارش برف و باران و وزش باد و کاهش دما در اردبیل،زنجان، چهارمحال و بختیاری ،خراسان شمالی و بارش باران و در ارتفاعات بارش برف در لرستان، قزوین، البرز، تهران، سمنان ، همدان و مرکزی و رگبار و رعدوبرق و وزش باد در خوزستان، بوشهر، کهگیلویه و بویراحمد، غرب فارس ، غرب اصفهان و بتدریج گیلان، مازندران و گلستان. از اینرو توصیه می شود جهت کاهش خسارات احتمالی تمهیدات لازم بکار گرفته شود.

پیامبراکرم صلی الله علیه واله وسلم:
هر کس پیشانی مادر خویش را ببوسد، از آتش جهنم دور می ماند
25-03-2016 03:28 PM
عضو گروه پیشبینی
**
آفلاین

اطلاعات من

اعتبار: 24

ارسال: #7
(25-03-2016 03:28 PM)سعید محمدی نوشته شده توسط: دیدن لینک ها برای شما امکان پذیر نیست. لطفا ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید.
اطلاعیه شماره 1 جمعه مورخ 95/01/06
شنبه سامانه بارشی فعالی از ‌غرب وارد کشور شده و از بعدازظهر این روز بتدریج نیمه غربی و استانهای واقع در جنوب البرز را در بر خواهد گرفت که سبب بارش باران گاهی رعدوبرق و وزش باد و درمناطق مرتفع بارش برف خواهد شد. این سامانه تا اواسط هفته آینده در نیمه غربی ، دامنه های البرز و شمال شرق کشور فعال خواهد بود. بر این اساس وضع مناطق ذکر شده در سه روز آینده به شرح زیر پیش بینی می شود: شنبه 95/01/07: رگبار و رعد و برق ، وزش باد و در ارتفاعات بارش برف در کرمانشاه، کردستان، ایلام ،لرستان ، زنجان و بخشهای شمالی استانهای قزوین، البرز و تهران. یکشنبه 95/01/08: رگبار و رعد و برق ، وزش باد در خوزستان ،کرمانشاه، کردستان، ایلام ،لرستان و بارش باران و برف در زنجان ، همدان ، کهگیلویه و بویراحمد، چهارمحال و بختیاری، قزوین، البرز و تهران. دوشنبه 95/01/09: بارش برف و باران و وزش باد و کاهش دما در اردبیل،زنجان، چهارمحال و بختیاری ،خراسان شمالی و بارش باران و در ارتفاعات بارش برف در لرستان، قزوین، البرز، تهران، سمنان ، همدان و مرکزی و رگبار و رعدوبرق و وزش باد در خوزستان، بوشهر، کهگیلویه و بویراحمد، غرب فارس ، غرب اصفهان و بتدریج گیلان، مازندران و گلستان. از اینرو توصیه می شود جهت کاهش خسارات احتمالی تمهیدات لازم بکار گرفته شود.
سلام.تبریک عید خدمت همه عزیزان.
من افسردگی گرفتم اسمی از آذربایجان غربی و آذربایجان شرقی نیاورده یعنی انقد پیشبینی سازمان درسته که نمیباره اصلا طرفای ما!!!!! Big Grin pkc4af_388a62 pkbee5_228568 pkd7da_de0666

سعید قربانی کارشناس و پیشبین هواشناسی
25-03-2016 03:56 PM
مشاهده وب‌سایت کاربر یافتن تمامی ارسال‌های این کاربر
زمستان 97 = کولاک برف
هواشناس

اطلاعات من

اعتبار: 75

ارسال: #8
دیدبانی:
از شمال خبر می رسد، هوا بسیار گرم شده و مسافران از شدت موج گرما غافلگیر شدند.

[تصویر:  uiop.PNG]

25-03-2016 05:00 PM
دانشجوی ارشدآب وهواشناسی
آفلاین

اطلاعات من

اعتبار: 349

ارسال: #9
[تصویر:  yv63zcvbe4kd2z6p7tk.gif]
25-03-2016 05:14 PM
عضو عادی
*
آفلاین

اطلاعات من

ارسال: #10
(25-03-2016 05:08 PM)man13 نوشته شده توسط: دیدن لینک ها برای شما امکان پذیر نیست. لطفا ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید.
مناسفم که علیرغم وجود کارشناسان و دوستان فعالی چون مهراد و هادی و حسین خورموج و حتی بنده حقیر..
تاپیک فروردین رو یک کاربر کمتر فعال ایجاد کرد!
دیگه این اقای دشتی رو نمیشه درک کرد...من هنگ کردم!
سامانه هفته بعد برای زاگرس جنوبی بیش از مدلها خواهد بارید...اینو علایم امروز گفتن
برادر عزیز

کسی به من نگفته تایپک رو ایجاد کن

اگه ناراحتید حذفش کنید
25-03-2016 05:24 PM
ساکن بوشهر
**
آفلاین

اطلاعات من

اعتبار: 4

ارسال: #11
(25-03-2016 05:08 PM)man13 نوشته شده توسط: دیدن لینک ها برای شما امکان پذیر نیست. لطفا ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید.
مناسفم که علیرغم وجود کارشناسان و دوستان فعالی چون مهراد و هادی و حسین خورموج و حتی بنده حقیر..
تاپیک فروردین رو یک کاربر کمتر فعال ایجاد کرد!
دیگه این اقای دشتی رو نمیشه درک کرد...من هنگ کردم!
سامانه هفته بعد برای زاگرس جنوبی بیش از مدلها خواهد بارید...اینو علایم امروز گفتن
فرقی نمیکنه کی تاپیکو ایجاد کنه مهم اینه که شش روز از سال گذشته بود و ما هنوز داشتیم تو اسفند مطلب میذاشتیم.همه عضو انجمنن امپراطوری که نیست.آقای محمد65 ممنون.

مرگ بر آل سعود نه بخاطر شیخ نمر بلکه بخاطر تجاوز به دو جوان ایرانی و قتل عام حجاج و ننگ بر چماقداران نادان که همیشه تو زمین دشمن بازی میکنن.
25-03-2016 05:53 PM
سعید محمدی خاوران استان فارس
آفلاین

اطلاعات من

اعتبار: 66

ارسال: #12
سلام دوستان عیدتون نیک باد
هوای خاوران صاف با لکه های ابر سیروسی
در مورد متاسف بودن man13نباید متاسف باشید چون ایجاد تایپیک قبلا توسط اقایون هادی و حسین و... زده شده است
خواهشی که حقیر از شما دارم با توجه به ارادت و احترام اینه که روش پیشبینتون رو تغییر دهید و بدون دلیل علمی پیش بینی نفرمایید متاسفانه دوستان رو میذارید سرکار
یادمه حدود یکی ودوهفته پیش فرمودید بوشهر وفارس دیگه بارش نداره تا سال دیگه ولی اینطور نشد
ویا از ماها قبل وعده سیل و.... میدادید واسه بهمن که اتفاق نیفتاد و گذاشتید واسه اسنفند و بازهم اتفاق نیفتاد و گذاشتید واسه فروردین که اتفاق نیفتاده که مشخص میشه یه چیزی شانسی می گید و خیال می کنید بلاخره یکیش درست از اب در میاد
این همه امکانات و پیشرفت علم در زمینه هواشناسی تو کل جهان داریم این همه کارشناس و پروفسر تو دنیا داریم هنوز نمیتونن پیش بینی دوهفته ای مشخصی ارایه دهند متاسفانه شما از همین الان بدون هیچ دلیل علمی و تفسیر وتوجیهی پیش بینی سال آبی اینده رو گذاشتید
دیگه اغلب کاربرا خسته شدن از این پیش بینی شما
نمیدونم چه دلیلی داره دوستان رو به مسخره می گیرید
خواهشی که هستش اصلا دیگه بچه ها رو نذارید سرکار
هرروز یه پیش بینی می کنید بدون هیچ دلیل علمی خسته کننده شده به خدا
هرکه هم اعتراض می کنه یکی دیگه بلند میشه و میگه همه ازاد هستن تو پیش بینی
امیدوارم دوستان کارشناس و ناظم و مدیر چاره ای بیندیشن

پیامبراکرم صلی الله علیه واله وسلم:
هر کس پیشانی مادر خویش را ببوسد، از آتش جهنم دور می ماند
25-03-2016 06:04 PM
اقلیم شناس
آفلاین
هواشناس

اطلاعات من

اعتبار: 57

ارسال: #13
آنالیز عملکرد موج پیش رو

[تصویر:  6c0uvohki8tw.png]

ز شب هراس مدار این هنوز آغازست...

(آخرین ویرایش در این ارسال: 25-03-2016 09:10 PM، توسط خشکسالی دهه 80ایران.)
25-03-2016 08:04 PM
زمستان 97 = کولاک برف
هواشناس

اطلاعات من

اعتبار: 75

ارسال: #14
دیدبانی:
استارت فعالیت سامانه جدید در تهران
با وزش باد نسبتا قوی و هوای تمام ابری آغاز گردید.
می خواستم از لفظ قویترین استفاده کنم اما منصرف شدم،
چون کم نداشتیم مورد (هرکولی) که برخلاف انتظار عمل کرده.
بهتره بعد از فعالیت در این باره نظر دهم.
هجوم ابرهای سامانه جدید به کشور:
[تصویر:  rdfk.PNG]

26-03-2016 01:21 AM
بوشهرپایتخت انرژی ایران
آفلاین
هواشناس

اطلاعات من

اعتبار: 235

ارسال: #15
(25-03-2016 02:17 PM)یعقوب از حمیران پارسیان نوشته شده توسط: دیدن لینک ها برای شما امکان پذیر نیست. لطفا ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید.
سلام حسین جون
این سیستم رو برای ما جنوبی ها چطور میبینی ؟
سیستم قبل رو که مدل ها نتونستن برای ما خوب پیش بینی کنند پیش ما فقط ابری بود و یه نم نم ریز
علیکم سلام
عرض کنم خدمت اخوی گرامی درنوارجنوبی این موقع ازسال بارشها اصلا قابل پیش بینی نیستن کما اینکه درسیستم قبلی به اثبات رسید با اینکه الگوها بربارشهای خوب اسرارداشتند ولی بارشها آنگونه که مدلها بیان داشتن بوقوع نپیوست ودیگراینکه بارشهای جنوب دراین فصل بیشترنقطه ای خواهد بود پس نتیجه می گیریم بارشها دراین موقع برا جنوب اصلا قابل پیش بینی نیستن ممکنه با اینکه الگوها بارش ضعیفی درنظرگرفته باشن ولی عکسش اتفاق بیفته وبلعکسش مثل سیستم قبل ان شاءالله هرچه باشه به نفعمون باشه پس باید امیدواربود

زندگی ما آدم ها حکایت یخ فروشی است که از او پرسیدند فروختی؟
گفت نخریدند.ولی تمام شد
26-03-2016 01:29 AM
موضوع بسته شده است 

موضوع‌های مرتبط با این موضوع...
موضوع: نویسنده پاسخ: بازدید: آخرین ارسال
  پیش بینی و دیده بانی روزانه زمستان 96 حسین خورموج 350 0 23-04-2018 10:55 AM
آخرین ارسال: hossein
  پیش بینی و دیدبانی روزانه پاییز 96 hossein 277 0 26-12-2017 12:18 PM
آخرین ارسال: *محمد*
  پیش بینی و دیدبانی روزانه بهار 96 حسین خورموج 675 0 14-07-2017 04:17 PM
آخرین ارسال: baran jiroft
  پیش بینی و دیدبانی روزانه زمستان 95 حسین خورموج 1,736 0 23-03-2017 03:20 AM
آخرین ارسال: Reza-Baran
  پیش بینی و دیده بانی روزانه پاییز 95 شهاب-بهارستان 1,667 0 25-12-2016 04:52 PM
آخرین ارسال: حسن

پرش به انجمن:

کاربرانِ درحال بازدید از این موضوع: 1 مهمان