انجمن هواشناس ایرانی

ثبت نام سریع: نام کاربری: آدرس ایمیل: کلمه عبور:
ثبت نام سریع: نام کاربری: آدرس ایمیل: کلمه عبور:
زمان کنونی: 11-12-2018, 12:09 AM درود مهمان گرامی! (ورودثبت نام)

[-]
آخرین ارسالی ها
پیش بینی های هواشناسی تجربی
شروع کننده:حمید_شیراز آخرین پست توسط:amirbord پاسخ ها:636 پیش بینی ها نمایش ها:88582 زمان:دیروز
پیش بینی و دیدبانی هوای پاییز و زمستان ۱۳۹۷
شروع کننده:kargar آخرین پست توسط:hossein پاسخ ها:366 پیش بینی روزانه نمایش ها:0 زمان:دیروز
موضوعات عمومی (بحث آزاد غیرسیاسی)
شروع کننده:ahmad آخرین پست توسط:sadegh_hosseini پاسخ ها:217 مباحث هواشناسي نمایش ها:6092 زمان:08-12-2018
پیش بینی فصلی Seasonal forecast weather
شروع کننده:مسعود آخرین پست توسط:sadegh_hosseini پاسخ ها:2448 پیش بینی بلندمدت نمایش ها:510552 زمان:08-12-2018
آخرین زمین لرزه های ایران و جهان
شروع کننده:محمد-قشم آخرین پست توسط:man13 پاسخ ها:189 زلزله - نجوم - فعالیت های خورشیدی نمایش ها:40990 زمان:06-12-2018
تشکر ، پیشنهاد ، انتقاد
شروع کننده:مهران آخرین پست توسط:saeed salari پاسخ ها:3638 دفتر مدیریت انجمن نمایش ها:203479 زمان:21-11-2018
پیش بینی و دیدبانی هوای بهار و تابستان 97
شروع کننده:دشتي آخرین پست توسط:hossein پاسخ ها:95 پیش بینی روزانه نمایش ها:0 زمان:دیروز
فیلم و تصویر پدیده های جوی کشور
شروع کننده:دشتي آخرین پست توسط:hossein پاسخ ها:0 پیش بینی روزانه نمایش ها:0 زمان:دیروز
پیش بینی و دیده بانی روزانه زمستان 96
شروع کننده:حسین خورموج آخرین پست توسط:hossein پاسخ ها:350 پیش بینی روزانه نمایش ها:0 زمان:دیروز
مباحث مذهبی
شروع کننده:سیدحسن حسینی آخرین پست توسط:kargar پاسخ ها:2519 دین و مذهب نمایش ها:99103 زمان:13-01-2018
جهت حرکت: - سرعت: - (توقف | حرکت) - بارگذاری مجدد

پیگیری طوفان قطبی هدی در خاورمیانه
زمان کنونی: 11-12-2018, 12:09 AM
کاربرانِ درحال بازدید از این موضوع: 1 مهمان
نویسنده: دشتي
آخرین ارسال: راتین
پاسخ: 25
بازدید: 1614

ارسال پاسخ 
پیگیری طوفان قطبی هدی در خاورمیانه
نویسنده پیام
احمد ـ اصفهان
آفلاین
هواشناس

وضعيت : آفلاین
اطلاعات من

اعتبار: 313
سپاس ها 2230
سپاس شده 5986 بار در 989 ارسال
کشور من
تیم محبوب من
دلنوشته

ارسال: #16
RE: پیگیری طوفان قطبی هدی در خاورمیانه
The dominant weather pattern across Europe this winter has featured storms tracking across the south from Italy into the Balkans before crossing the Black Sea with impacts in Turkey and neighboring areas.

The first full week of 2015 will not be any different as yet another winter storm will move northeastward from Turkey and into southern Russia and Georgia.

This storm will take shape over Turkey Monday. At the same time, cold air from northern Europe will drain into the strengthening storm system.

[تصویر:  650x366_01051701_hd23.jpg]

Much like other portions of the world, Turkey will experience two interesting meteorological phenomena that will contribute to heavy snow of 15-30 cm (6-12 inches) in the mountains and along the coast of the Black Sea.

Strong north winds will cause winds to travel up the Pontic Mountains (which is called upslope flow) that will enhance snowfall rates along the north slopes.

Not only will the upslope flow create heavy snow, these north winds will be traveling over the Black Sea and will pick up its moisture and deposit it in the vicinity of this sea. Immediate coastal regions will be a bit too warm to experience heavy snow, but higher elevations just inland will experience significant travel disruptions.

[تصویر:  650x366_01051704_hd22.jpg]

Ankara, the capital city of Turkey, looks to be especially hard hit. Blizzardlike conditions will be experienced during the peak of the storm Monday night and Tuesday with temperatures near -4C (25F), north winds gusting to near 50 km/h (about 30 mph). Without a doubt, travel will be severely impacted.
06-01-2015 01:07 PM
مشاهده وب‌سایت کاربر یافتن تمامی ارسال‌های این کاربر نقل قول این ارسال در یک پاسخ
مدیرکل انجمن
آفلاین
مدیر کل انجمن

اطلاعات من

اعتبار: 82
سپاس ها 1189
سپاس شده 1272 بار در 345 ارسال
کشور من
تیم محبوب من
دلنوشته

ارسال: #17

طوفان هدی که در لبنان به نام زینه نامگذاری شده مناطق مختلف این کشور را تحت تأثیر خودش قرار داده. بارش برف و باران همراه با رعدوبرق و وزش باد شدید با سرعت بالای 100 کیلومتر در ساعت ارمغان این طوفان قطبی است.

شهر طرابلس در شمال لبنان

[تصویر:  53.png]

دیدن لینک ها برای شما امکان پذیر نیست. لطفا ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید.

واتس اپ مدیرسایت 09179709260

06-01-2015 11:43 PM
مشاهده وب‌سایت کاربر یافتن تمامی ارسال‌های این کاربر نقل قول این ارسال در یک پاسخ
Super Moderator
آفلاین
هواشناس

اطلاعات من

اعتبار: 225
سپاس ها 2543
سپاس شده 2838 بار در 350 ارسال
کشور من
تیم محبوب من
دلنوشته
Are we on the turning point or climatic no return point

ارسال: #18
The dominant weather pattern across Europe this winter has featured storms tracking across the south from Italy into the Balkans before crossing the Black Sea with impacts in Turkey and neighboring areas.The first full week of 2015 will not be any different as yet another winter storm will move northeastward from Turkey and into southern Russia and Geor

The storm took shape from Monday into Tuesday. At the same time, cold air from northern Europe drained into the strengthening storm system causing snow to break out across western Turkey.

Much like other portions of the world, Turkey will experience two interesting meteorological phenomena that will contribute to heavy snow of 15-30 cm (6-12 inches) in the mountains and along the coast of the Black Sea.Strong north winds will cause winds to travel up the Pontic Mountains (which is called upslope flow) that will enhance snowfall rates along the north slopes.Not only will the upslope flow create heavy snow, these north winds will be traveling over the Black Sea and will pick up its moisture and deposit it in the vicinity of this sea. Immediate coastal regions will be a bit too warm to experience heavy snow, but higher elevations just inland will experience significant travel disruptions.Even far removed from the center of the storm, flow off the Black Sea resulted in snow showers around Istanbul where a fresh coating of white covered the city for a time on Tuesday.

Ankara, the capital city of Turkey, experienced gusty winds and snow squalls Monday night into Tuesday. Snow averaged 5-10 cm (2-4 inches) with locally higher amounts around the city. Additional snow is expected through Wednesday morning.RELATED:
Turkey Satellite Page
Ankara, Turkey, Forecast
Istanbul, Turkey, ForecastWhile on the cold side of the storm the major issue will be heavy snow, heavy rain will fall to the south and east. Southeastern Turkey, Lebanon and Israel are some regions that will experience the mild and wet side of this storm.Heavy rain could lead to flooding problems from Tel Aviv northward through Beirut, Tripoli and Latakia. Rainfall amounts of 25-75 mm (1-3 inches) will be common through Wednesday.While much of the precipitation will fall as rain, colder air will rush into the region Tuesday night and Wednesday causing rain to mix with and change to snow in the higher elevations, mainly above 600 meters (2,000 feet).Yet another concern is blowing dust which will cause low visibility from parts of Egypt into Jordan and Saudi Arabia. Wind gusts of 50-65 kph (30-40 mph) will be common with isolated gusts to around 80 kph (50 mph). Wind gusts of this magnitude can result in blowing dust and dust storms that result in visibility in under 0.5 of a kilometer (0.3 of a mile) and causing dangerous travel.Meteorologist Mark Paquette contributed to this story.
06-01-2015 11:58 PM
یافتن تمامی ارسال‌های این کاربر نقل قول این ارسال در یک پاسخ
Super Moderator
آفلاین
هواشناس

اطلاعات من

سپاس ها 2543
کشور من
تیم محبوب من
دلنوشته

ارسال: #19
دیدن لینک ها برای شما امکان پذیر نیست. لطفا ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید.
06-01-2015 11:59 PM
Super Moderator
آفلاین
هواشناس

اطلاعات من

سپاس ها 2543
کشور من
تیم محبوب من
دلنوشته

ارسال: #20
موج برف و کولاک شدید در خاورمیانه
شبکه خبری اسکای نیوز امروز سه شنبه در گزارشی اعلام کرد که طوفان برف کشورهای سوریه، لبنان، اردن، مصر و فلسطین را دربر گرفته و مقامات این کشورها در پی اتخاذ تدابیر لازم جهت مقابله با عواقب ناشی از آن هستند.
کد خبر: ۴۶۴۳۵۲تاریخ انتشار: ۱۶ دی ۱۳۹۳ - ۲۰:۲۱ - 06 January 2015
شبکه خبری اسکای نیوز امروز سه شنبه در گزارشی اعلام کرد که طوفان برف کشورهای سوریه، لبنان، اردن، مصر و فلسطین را دربر گرفته و مقامات این کشورها در پی اتخاذ تدابیر لازم جهت مقابله با عواقب ناشی از آن هستند.

به گزارش ایرنا ،براساس این گزارش ‫موجی از سرما همراه با ریزش برف و باران شدید شماری از کشورهای منطقه از جمله سوریه ولبنان واردن ومصر وسرزمین های فلسطینی را در بر گرفته و موجب شده مقامات این کشورها جهت مقابله با عواقب ناشی از آن تدابیر لازم را اتخاذ کنند.

براساس این گزارش دولت اردن پس از اعلام نزدیک شدن طوفان برف که نام آن را 'هدی' گذاشته است، تصمیم به تعطیلی مدارس، دانشگاه ها و اداره های دولتی این کشور گرفت. در همین راستا دستگاه های ذیربط نیز از شهروندان اردنی درخواست کردند که جز در موارد ضروری از منازل خود خارج نشوند.

این گزارش می افزاید: طوفان برف روز چهارشنبه به اردن می رسد و تا روز پنجشنبه ادامه خواهد داشت که در نتیجه باعث کاهش دما تا 5 درجه سانتیگراد زیر صفر می شود. برف با شدت فراوان در این کشور می بارد و بر اساس اخطارهای اداره هواشناسی بسیاری از مناطق اردن دچار یخبندان می شود.

با توجه به ریزش فراوان برف ‫پل 'ملک حسین' که اردن را به کرانه باختری واسراییل مرتبط می کند نیز بسته خواهد شد.

پیش بینی می شود که این موج سرما به همراه ریزش باران و برف شدید روز چهارشنبه به اراضی فلسطین نیز برسد، اما این طوفان از طوفانی که در سال 2013 منطقه را فرا گرفت و به مدت سه روز متوالی بارید و منطقه را فلج کرد، سبک تر خواهد بود.

این گزارش می افزاید: ‫ وزارت خدمات عمومی و مسکن فلسطین در غزه آمادگی خود را برای هماهنگی و همکاری با شهرداری ها و اورژانس جهت مقابله با عواقب ناشی از این طوفان اعلام کرد. پدافند غیر عامل نیز به مردم هشدار داد که تنها در مواقع ضروری منازل خود را ترک کنند.

در لبنان نیز برف اکثر مناطق کوهستانی را پوشانده و برخی از جاده های ان کشور پیش از شدت یافتن طوفان بسته شده است. همچنین شبکه برق و تلفن برخی از مناطق به دلیل ریزش شدید برف دچار آسیب دیدگی شده است.

مقام های مصری نیز سه بندر مشرف به دریای سرخ را به دلیل نامساعد بودن هوا و افزایش وزش باد بستند. در همین حال وزیر توسعه این کشور در استان هایی که در معرض باران و سیل قرار دادند حالت اضطراری اعلام کرد.

بنا بر این گزارش، موجی از سرما همراه با ریزش برف و باران روز سه شنبه اکثر مناطق ترکیه را نیز فرا گرفت که در نتیجه آن پروازهای هوایی این کشور مختل شد.

بر اساس این گزارش در پی بسته شدن راه ها و جاده ها و وقوع چندین سانحه رانندگی در ترکیه یک تن کشته و چند نفر زخمی شدند.

اما پناهندگان و آوارگان سوری که در شرایط بسیار دشوار و به دور از منازل خود زندگی می کنند و از وسایل گرمایشی بی بهره هستند، بیشترین آسیب را از هجوم این موج جدید سرما و طوفان می بینند.
07-01-2015 03:22 AM
احمد ـ اصفهان
آفلاین
هواشناس

اطلاعات من

سپاس ها 2230
کشور من
تیم محبوب من
دلنوشته

ارسال: #21
اولین عکس های منتشر شده از طوفان هدی

لبنان

بارش برف در زینبیه
[تصویر:  422740_277.jpg]
07-01-2015 07:43 PM
احمد ـ اصفهان
آفلاین
هواشناس

اطلاعات من

سپاس ها 2230
کشور من
تیم محبوب من
دلنوشته

ارسال: #22
خبرگزاری دولتی لبنان گزارش داد: «رفت و آمد هوایی به فرودگاه بین المللی رفیق حریری بیروت از ساعت ۷ شب تا زمان اعلام بعد، متوقف می‌شود. برای از سر گیری حرکت هوایی، در انتظار کاهش سرعت باد هستیم.» ساعاتی بعد از سر گیری رفت و آمد پرواز‌ها در فرودگاه بین المللی بیروت اعلام شد.

در همین راستا، الیاس ابو صعب وزیر آموزش و پروش لبنان اعلام کرد: «تمام مدارس دولتی و خصوصی و همچنین آموزش گاه‌های فنی و حرفه‌ای در لبنان، روز چهارشنبه به دلیل توفان برف و سیلاب‌هایی که در چندین منطقه جاری شده است، تعطیل اعلام می‌شود.» او افزود که دانشگاه‌ها خود می‌توانند تصمیم مناسب برای برقراری کلاس‌ها یا تعطیلی را در روز چهارشنبه بگیرند.

----------------------------------------------

در اردن ، دولت تصمیم گرفت تمام وزارتخانه‌ها و اداره‌های دولتی را تعطیل کند. همچنین بنا بر اعلام خبرگزاری رسمی اردن، امتحان‌های نهایی مدارس که قرار بود چهارشنبه وپنجشنبه برگزار شود، لغو شد.

توفان باعث ترس بسیاری از شهروندان شد و آن‌ها را بر آن داشت تا مقادیر زیادی مواد غذایی و نان، خریداری و انبار کنند.

مدیریت عمان پایتخت اردن، برای مقابله با شرایط جوی، وضعیت آماده باش اعلام کرد. مدیریت اورژانس در اردن هم اعلام کرد طرحی عملیاتی برای فصل زمستان آماده کرده و آن را به تمام مراکز و کادرهای خود بخشنامه کرده است.
07-01-2015 07:44 PM
احمد ـ اصفهان
آفلاین
هواشناس

اطلاعات من

سپاس ها 2230
کشور من
تیم محبوب من
دلنوشته

ارسال: #23
ه نقل از راشا تودی، اولین دختر بچه سوری که به لبنان پناهنده شده بود بر اثر طوفان سرد موسوم به "هدی" جان باخت. این طوفان که در برخی از شهرهای شرقی لبنان رخ داد منجر به قتل دختر بچه سوری شد.

به گفته منبع پزشکی این دختر که کمتر از ده سال سن داشت در یکی از اردوگاه های منطقه "البقاع" در شرق لبنان سکونت داشته است که به سبب سرمای شدید طوفان جان خود را از دست داد.

این طوفان که روز گذشته در برخی از مناطق شرقی و جنوبی لبنان وزیدن گرفت، تعدادی از خیمه های پناهندگان سوری در جنوب لبنان را به کلی تخریب کرد.

خبرگزاری ملی لبنان ضمن اعلام این خبر افزود که بارش شدید باران به همراه باد های قوی باعث ویرانی تعدادی از اردوگاه های مهاجران سوری در جنوب این کشور گردیده است.

این منبع خبری همچنین اعلام کرد که به سبب نفوذ آب باران به اردوگاه ها، برخی از مهاجران دیگر نیز اقدام به ترک پناهگاه های خود کرده اند.
08-01-2015 01:03 AM
حسین از ازنا
**

اطلاعات من

اعتبار: 5
سپاس ها 0
سپاس شده 77 بار در 13 ارسال
کشور من
تیم محبوب من
دلنوشته

ارسال: #24
با این خبر ها یه طووووری دلم آب میشه که اصلا.....
هی....................
08-01-2015 01:13 AM
 سپاس شده توسط سعید محمدی ، *محمد* ، kelidefars ، ولیخانی ، baran
عضو جدید

اطلاعات من

اعتبار: 0
سپاس ها 0
سپاس شده 1 بار در 1 ارسال
کشور من
تیم محبوب من
دلنوشته

ارسال: #25
سلام اول از همه ی تشکر ویژه بابت دیدن لینک ها برای شما امکان پذیر نیست. لطفا ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید.
خوبتون به نظر من با توجه به این شکل سیستم احتمال اینکه بارش تو ایران هم زیاد بشه هست
08-05-2017 02:35 PM
 سپاس شده توسط baran
ارسال پاسخ 

موضوع‌های مرتبط با این موضوع...
موضوع: نویسنده پاسخ: بازدید: آخرین ارسال
  طوفان حاره ای دریای عرب محمد-قشم 282 89,476 02-11-2014 10:23 AM
آخرین ارسال: جاسکی
  طوفان حاره ای عجیب سال 1992 محمد-قشم 9 4,170 04-08-2014 09:56 AM
آخرین ارسال: اميركوروش
  پیگیری مانسون 92 و بارش های تابستانی جنوب کشور دشتي 606 117,515 25-10-2013 02:46 AM
آخرین ارسال: arman-khash
  پیگیری طوفان های منطقه کارائیب و خلیج مکزیک دشتي 9 3,485 06-10-2013 02:05 AM
آخرین ارسال: دشتي
  بزرگترین و قدرتمندترین طوفان سال احمد_ اصفهان 5 1,737 30-09-2013 05:04 PM
آخرین ارسال: اميركوروش

بازدید کنندگان از موضوع
3 کاربر از این مبحث دیدن کرده اند :
رضا عطا، Bahram1212، صابر

پرش به انجمن:

کاربرانِ درحال بازدید از این موضوع: 1 مهمان