انجمن هواشناس ایرانی

ثبت نام سریع: نام کاربری: آدرس ایمیل: کلمه عبور:
ثبت نام سریع: نام کاربری: آدرس ایمیل: کلمه عبور:
زمان کنونی: 11-12-2018, 01:18 AM درود مهمان گرامی! (ورودثبت نام)

[-]
آخرین ارسالی ها
پیش بینی های هواشناسی تجربی
شروع کننده:حمید_شیراز آخرین پست توسط:amirbord پاسخ ها:636 پیش بینی ها نمایش ها:88582 زمان:دیروز
پیش بینی و دیدبانی هوای پاییز و زمستان ۱۳۹۷
شروع کننده:kargar آخرین پست توسط:hossein پاسخ ها:366 پیش بینی روزانه نمایش ها:0 زمان:دیروز
موضوعات عمومی (بحث آزاد غیرسیاسی)
شروع کننده:ahmad آخرین پست توسط:sadegh_hosseini پاسخ ها:217 مباحث هواشناسي نمایش ها:6092 زمان:08-12-2018
پیش بینی فصلی Seasonal forecast weather
شروع کننده:مسعود آخرین پست توسط:sadegh_hosseini پاسخ ها:2448 پیش بینی بلندمدت نمایش ها:510552 زمان:08-12-2018
آخرین زمین لرزه های ایران و جهان
شروع کننده:محمد-قشم آخرین پست توسط:man13 پاسخ ها:189 زلزله - نجوم - فعالیت های خورشیدی نمایش ها:40990 زمان:06-12-2018
تشکر ، پیشنهاد ، انتقاد
شروع کننده:مهران آخرین پست توسط:saeed salari پاسخ ها:3638 دفتر مدیریت انجمن نمایش ها:203479 زمان:21-11-2018
پیش بینی و دیدبانی هوای بهار و تابستان 97
شروع کننده:دشتي آخرین پست توسط:hossein پاسخ ها:95 پیش بینی روزانه نمایش ها:0 زمان:دیروز
فیلم و تصویر پدیده های جوی کشور
شروع کننده:دشتي آخرین پست توسط:hossein پاسخ ها:0 پیش بینی روزانه نمایش ها:0 زمان:دیروز
پیش بینی و دیده بانی روزانه زمستان 96
شروع کننده:حسین خورموج آخرین پست توسط:hossein پاسخ ها:350 پیش بینی روزانه نمایش ها:0 زمان:دیروز
مباحث مذهبی
شروع کننده:سیدحسن حسینی آخرین پست توسط:kargar پاسخ ها:2519 دین و مذهب نمایش ها:99103 زمان:13-01-2018
جهت حرکت: - سرعت: - (توقف | حرکت) - بارگذاری مجدد

دانلود برنامه های هواشناسی
زمان کنونی: 11-12-2018, 01:18 AM
کاربرانِ درحال بازدید از این موضوع: 1 مهمان
نویسنده: saeid
آخرین ارسال: abscom
پاسخ: 20
بازدید: 6261

ارسال پاسخ 
دانلود برنامه های هواشناسی
نویسنده پیام
عضو عادی
*

وضعيت : آفلاین
اطلاعات من

اعتبار: 0
سپاس ها 0
سپاس شده 2 بار در 7 ارسال
کشور من
تیم محبوب من
دلنوشته

ارسال: #16
RE: دانلود برنامه های هواشناسی
دیدن لینک ها برای شما امکان پذیر نیست. لطفا ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید.

این آخرین نسخه پولی برای اندروید هست که براتون آپلود کردم برید حالشا ببرید

دیدن لینک ها برای شما امکان پذیر نیست. لطفا ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید.

[تصویر:  1vSLEyt]

[تصویر:  1m9tmbE]

[تصویر:  1vSLGXl]

[تصویر:  1vSLEyH]

[تصویر:  1m9tmrV]

[تصویر:  1m9tlV4]

[تصویر:  1vSLEP9]
(آخرین ویرایش در این ارسال: 11-10-2014 11:23 AM، توسط mostafa.)
11-10-2014 11:20 AM
یافتن تمامی ارسال‌های این کاربر نقل قول این ارسال در یک پاسخ
علیرضا - شمال خوزستان
آفلاین

اطلاعات من

اعتبار: 15
سپاس ها 2
سپاس شده 454 بار در 59 ارسال
کشور من
تیم محبوب من
دلنوشته

ارسال: #17
دانلود کردم ولی برام نصب نشد.نمیدونم مشکل کجاست.میشه راهنمایی بفرمایین؟

یا حق.
19-10-2014 10:46 PM
علیرضا - شمال خوزستان
آفلاین

اطلاعات من

اعتبار: 15
سپاس ها 2
سپاس شده 454 بار در 59 ارسال
کشور من
تیم محبوب من
دلنوشته

ارسال: #18
دوستان کسی نیست جوابمو بده؟

یا حق.
19-10-2014 11:19 PM
عضو عادی
*

اطلاعات من

اعتبار: 0
سپاس ها 0
سپاس شده 2 بار در 7 ارسال
کشور من
تیم محبوب من
دلنوشته

ارسال: #19
(19-10-2014 11:19 PM)علیرضا@ نوشته شده توسط: دیدن لینک ها برای شما امکان پذیر نیست. لطفا ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید.
اندروید 4 به بالا باید باشه.
دوستان کسی نیست جوابمو بده؟
24-10-2014 08:37 AM
علی- گناباد
**

اطلاعات من

اعتبار: 2
سپاس ها 101
سپاس شده 69 بار در 7 ارسال
کشور من
تیم محبوب من
دلنوشته

ارسال: #20
نرم افزار شاخص های آب و هوایی (ClimateIndices) منتشر شد.
من این نرم افزار رو با Visual Basic 2010 ساختم. تو این نرم افزار 22 تا ازشاخص های آب و هوایی(AO,NAO,PNA,…) و دما و بارش 35شهرکشوررو قرار دادم .کار اصلی این نرم افزار اینه که ارتباط بین این شاخص ها و بارش و دمای شهر ها رونشون میده.
شاخص ها:
AO,NAO,PNA,SOI,NINO1+2,NINO3,NINO3.4,NINO4,ONI,BEST,PMM,MEI,PDO,AMO,WP,TNA,TSA,W​HWP,AMM,QBO,TPI,EA/WR
شهرها:
اراک - اردبیل - ارومیه - اصفهان - اهواز- ایلام- بجنورد- بندرعباس - بوشهر-بیرجند- تبریز- تربت حیدریه- تهران- چابهار- خرم آباد - رشت-زاهدان - زنجان- ساری-سمنان- سنندج - شهرکرد- شیراز- قزوین - قم – قوچان- کرج - کرمان - کرمانشاه گرگان-گناباد- مشهد - همدان- یاسوج- یزد
تصویری از محیط نرم افزار:

[تصویر:  mainp.jpg]
همون طور که در تصویر بالا دیده میشه ابتدا باید ایستگاه مورد نظر وماه مورد نظر رو انتخاب کنیم که اینجا به طور پیشفرض ایستگاه تهران و ماه ژانویه انتخاب شده.
در سمت راست قسمت وضعیت کلی ایستگاه میانگین بارش و دمای تهران در ماه ژانویه نمایش داده میشه علاوه بر اون آمار پربارش ترین و کم بارش ترین و سرد ترین و گرم ترین ماه ژانویه در تهران هم نمایش داده میشه.
در قسمت انتخاب محدوده می تونیم با انتخاب محدوده بارش ، دما یا شاخص مورد نظر و یا سالهای مورد نظر وضعیت شاخص ها رو مطابق محدوده موردنظر خودمون مشاهده کنیم مثلا می خواهیم بدونیم وضعیت شاخص ها در ژانویه هایی که بارش تهران بین 70 تا 116.7 میلی متر بوده چطور بوده.
برای این کار اعداد بالا رو در قسمت مجموع بارش ماهانه وارد می کنیم ودر قسمت "محاسبه بر مبنای" گزینه "مجموع بارش" رو انتخاب می کنیم و بعد روی "محاسبه وضعیت شاخص ها" کلیک می کنیم. و جدول بارش ودمای تهران نمایش داده میشه و نشون میده در ژانویه 1965 ،1969، 1979 و 2006 بارش تهران بالای 70 میلیمتر بوده که شاخص های AO NAO PNA عمدتا منفی بوده اند.
می تونیم وضعیت بارش و دمای یک شهر رو بر اساس وضعیت یک شاخص خاص هم محاسبه کنیم مثلا درقسمت شاخص موردنظر شاخص AO رو انتخاب می کنیم و محدوده شاخص رو بین -2 و -2،5 قرار می دیم ودر قسمت "محاسبه بر مبنای" گزینه "شاخص موردنظر" رو انتخاب می کنیم و بعد روی "محاسبه وضعیت شاخص ها" کلیک می کنیم مطابق شکل زیر:

[تصویر:  maini.jpg]
همون طور که در تصویر دیده میشه ژانویه هایی که شاخص AO بین -2 و -2،5 بوده اکثرا بارش تهران بالای نرمال بوده.با کلیک روی "تبدیل به اکسل" می تونید خروجی برنامه رو به فایل اکسل هم تبدیل کنید و بعد ذخیره کنید:

[تصویر:  excel3.jpg]
با کلیک روی توضیحات هم منابعی که اطلاعات بارش و دمای شهرها رو گرفتم نمایش داده میشه:

[تصویر:  help3.jpg]
اطلاعات شاخص ها اکثرا از سایت NOAA هست که معتبره اما اطلاعات بارش و دمای شهرها از سایت هواشناسی کشور گرفته شده که آمار بعضی ایستگاهها ناقص هست تو برنامه ای که دانلود میکنید یه فایل اکسل با نام Data.xlsx هست که اطلاعاتی رو که از این سایت ها گرفتم رو داخل اون قرار دادم و به عنوان پایگاه داده برنامه اصلی عمل میکنه. داخل این فایل من جاهایی رو که اطلاعاتش ناقص بوده رو با -999 مشخص کردم. در صورت نیاز می تونید اطلاعات داخل این فایل رو هم تغییر بدید.

نکته ها:

برای استفاده از این نرم افزار باید نرم افزار اکسل 2007 یا بالاتر رونصب کنید.
Microsoft Office Excel 2007 or later
برای استفاده تو ویندوز 7 و 8 نیاز به نصب نرم افزار دیگه ای نیست. ولی اگه بخواین توویندوز XP هم
استفاده کنید باید علاوه بر اکسل نرم افزار Microsoft.NET Framework 2 رو هم نصب کنید.
لینک دانلود Microsoft.NET Framework2:

خود نرم افزار نیاز به نصب نداره و فقط کافیه فایل دانلودی رو از حالت فشرده خارج کنید و روی ClimateIndices.exe کلیک کنید تا برنامه اجرا بشه.
لینک دانلود برنامه شاخص های آب و هوایی:
16-05-2015 05:31 PM
 سپاس شده توسط سعید محمدی ، ahmad ، شهاب-بهارستان ، خوزستانی ، اميركوروش ، ولیخانی ، mmddbt
ارسال پاسخ 

موضوع‌های مرتبط با این موضوع...
موضوع: نویسنده پاسخ: بازدید: آخرین ارسال
  نرم افزارهای هواشناسی محمد کنگان 10 5,204 20-07-2013 06:51 PM
آخرین ارسال: سیدحسن حسینی
  دانلود برنامهyou window بهترین نرم افزار پیش بینی هوا saeid 0 3,018 02-06-2012 10:19 PM
آخرین ارسال: saeid

بازدید کنندگان از موضوع
2 کاربر از این مبحث دیدن کرده اند :
ags6767، mmddbt

پرش به انجمن:

کاربرانِ درحال بازدید از این موضوع: 1 مهمان