انجمن هواشناس ایرانی

ثبت نام سریع: نام کاربری: آدرس ایمیل: کلمه عبور:
زمان کنونی: 22-07-2019, 07:55 AM درود مهمان گرامی! (ورودثبت نام)

خاطراتی که از بارش ها دارید
زمان کنونی: 22-07-2019, 07:55 AM
کاربرانِ درحال بازدید از این موضوع: 1 مهمان
نویسنده: محمود ميناب
آخرین ارسال: ارین صدرا
پاسخ: 86
بازدید: 14521

ارسال پاسخ 
نویسنده پیام
عضو گروه پیش بینی
آفلاین
هواشناس

وضعيت : آفلاین
اطلاعات من

اعتبار: 20

ارسال: #1
دوستان می تونید خاطرات بارندگی های مختلف که از سال های گذشته مخصوصا از دوران کودکی دارید در این بخش بنویسید.

[تصویر:  81054457388212654415.png]
01-10-2012 12:45 AM
مشاهده وب‌سایت کاربر یافتن تمامی ارسال‌های این کاربر نقل قول این ارسال در یک پاسخ
سعید از گهواره
آفلاین

اطلاعات من

اعتبار: 171

ارسال: #2
RE: خاطراتی که از بارش ها دارید
اول از شما آقا محمود بخاطر این تاپیک جالب تشکر میکنم...
یکی از خاطرات تلخ و شیرین من از بارش برفه که وقتی 6 سالم بود.....
برف زیادی اومده بود شاید بگم یه مترو 20،،30 سانتی میشد......هنوز شهرداری خیابونارو پاک نکرده و پر برف بود. و فقط توی کوچمون یه کم از برفا بصورت کانال کنار زده شده بود و چون ارتفاع برف زیاد بود و قد من هم کوتاه اصلا نمیتونستم بالا رو ببینم فقط جلوم معلوم بود....کف زمین هم انقد مردم ازش عبور کرده بودن برفاش نیمه ذوب شده بود(داخل کانال) و بصورت وحشتناکی یخ زده بود و خیلی لیز بود....منم دیگه نامردی نکردم با یکی از فامیلامون بودم که اونم کوچیک بود....از رو یخا دویدم و خواستم سر سره بازی بکنم که یهو خودمو تو هوا دیدم و آنچنان سرم رو یخا کوبیده شد که نگووووو....
سرم یه ذره شکست و مقداری هم خون ازش درومد....وقتی زمین خوردم اونجوری فریاد زدم که تمام درو همسایه رو ریختم رو خودم...
هر چند سن زیادی ندارم ولی خاطره خوبی از اون قدیمای من بود...

بنده جهان خودم هستم وجدان صدای بابامه!pkbee5_eefd15
(آخرین ویرایش در این ارسال: 01-10-2012 09:14 AM، توسط saeid.)
01-10-2012 09:13 AM
مشاهده وب‌سایت کاربر یافتن تمامی ارسال‌های این کاربر نقل قول این ارسال در یک پاسخ
محمدی-مرکز هرمزگان
آفلاین

اطلاعات من

اعتبار: 9

ارسال: #3
...یاد اون روزا بخیر که از بس بارون میومد دیگه دعا میکردم بارون نیاد...من همیشه هواشناسی گوش میدادم یادمه هر هفته برای جنوب هشدار سیل و ابگرفتگی میداد منم که بارون رو دوس داشتم میگفتم بذار بیاد یبار یادمه حدودا یه هفته شایدم بیشتر هر روز بارون میومد ک اصلا خورشید رو نمیدیدیم هر روز صبح میرفتم بیرون تا خورشید رو ببینم ولی هنوز ابر بود و بارون یادمه دیگه تومسجد دعا میکردن که بارون بند بیاد یادش بخیر

زیر باران باید رفت
01-10-2012 12:13 PM
یافتن تمامی ارسال‌های این کاربر نقل قول این ارسال در یک پاسخ
سعید از گهواره
آفلاین

اطلاعات من

ارسال: #4
آره احسان درسته.....شاید خیلی باورش نکنن ولی به قرآن قسم یادمه یه بار حدود 17 اسفند بود که باران شروع شد و تا 33 روز کسی خورشید رو به چشم ندید!!!

باورش سخته ولی کاملا یادمه که اون 33 روز ابرو بارون نذاشت کسی به کارای کشاورزی مثل شخم و بذر پاشی برسه!

(آخرین ویرایش در این ارسال: 01-10-2012 12:56 PM، توسط saeid.)
01-10-2012 12:55 PM
محمدی-مرکز هرمزگان
آفلاین

اطلاعات من

ارسال: #5
اره کاملا درسته....سال ۸۷هم یه بارون خیلی شدید اومد که من با چند تا از دوستام تو نخلها بودیم یعنی از خونه کمی دور بودیم یه ابر وحشتناکی اومد که طرف قبله(غرب)تیره شده بود باور کنین بارون رو میدیدیم که چطور از اون ابرا میباره ابرا هم خیلی نزدیک زمین بودند ..یادش بخیر از اون ابر و بارون هم عکس گرفتم نمیدونم چجوری بذارم شما ببینین....به امید همیچین روزایی

زیر باران باید رفت
01-10-2012 01:23 PM
سعید از گهواره
آفلاین

اطلاعات من

ارسال: #6
احسان خواستی عکس بذاری برو تو یه سایت آپلود عکس و عکساتو آپلود کن و ادرسشونو بزار اینجا....
حالا اینجا هم میتونی آپلود کنی....وقتی که مطلب ارسال میکنی افزودن پیوست رو بزنی میتونی عکساتو هم به مطلبت اضافه کنی..

01-10-2012 03:45 PM
عضو نیمه فعال
**

اطلاعات من

اعتبار: 2

ارسال: #7
با سلام
من هم پارسال شاهد بارش شدیدی بودم که برای فیلم برداری ازرعد و برق نزدیک بود جونم رو بذارم(ساعقه زد داخل حیاط )
شب بود نزدیک ساعت 8
ابر مثل این که مثل چراغی در یک قسمت معین و کوچک خاموش و روشن می شد و گفتم شاید امیدی به بارون باشه
رفتم پشت بام دیدم ابری وحشتناک...
مثل یک دیو بزرگ خاکستری رنگ از طرف قبله می آمد که بین لایه های خود ابر هم رعد و برق می زد و مثل منطقه های حاره ای بود
بعد رفتم توی حیاط چون واقعا به من وحشت وارد کرده بود و بسیار سریع حرکت می کرد(پر از رعد و برق)
همان شب متاسفانه تعداد زیادی از افراد در مسیر اهواز-بهبهان بر اثر سیل فوت کردند
روحشان شاد
نمی تونم از داخل فیلم عکس برش دهم
لطفا کمک کنید تا بتوانم چند صحنه جالب را به شما نشان دهم
01-10-2012 10:49 PM
سعید از گهواره
آفلاین

اطلاعات من

ارسال: #8
آرش میتونی فیلمتو با برنامه km player باز کنی و با کلید دستوری Ctrl + A از فیلم عکس بگیری....و عکسای ذخیره شده رو میتونیی اینجوری پیدا کنی :
کامپلیرو که باز کردی کلیک راست روش بکن و بعد گزینه Capture رو انتخاب و بعد اون گزینه open capture folder رو بزن تا عکسا رو روی کامپیوترت پیدا کنی..

02-10-2012 12:08 AM
محمدی-مرکز هرمزگان
آفلاین

اطلاعات من

ارسال: #9
حالا اگه بشه من هم فردا اون عکسای ابر و بارون رو میذارم. اگه نشد یه وبلاگ میسازم عکسارو میزارم اونجا

زیر باران باید رفت
02-10-2012 12:39 AM
سعید از گهواره
آفلاین

اطلاعات من

ارسال: #10
نه لازم نیست احسان وبلاگ بسازی....یمتونی عکساتو بزاری بخش عکس و فیلم توی همین انجمن!

02-10-2012 12:51 AM
عضو نیمه فعال
**

اطلاعات من

اعتبار: 2

ارسال: #11
(02-10-2012 12:39 AM)ehsanch نوشته شده توسط: دیدن لینک ها برای شما امکان پذیر نیست. لطفا ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید.
حالا اگه بشه من هم فردا اون عکسای ابر و بارون رو میذارم. اگه نشد یه وبلاگ میسازم عکسارو میزارم اونجا

خیلی ممنونم از راهنمایی
02-10-2012 12:32 PM
عضو فعال

اطلاعات من

اعتبار: 6

ارسال: #12
خاطره ی من برمیگرده به اگه اشتباه نکنم 6 سال پیش با بچه های محلمون فوتبال بازی میکردیم که یدفعه صدای رعد اومد ولی ما توجه نکردیم . اما چشمتون روز بعد نبینه بعد از حدودا 5 دقیقه چنان بارونی گرفت که هواشناسی بندر اعلام کرد بیسابقه بود. بعداز چندقیقه تگرگ شروع شد حالا شانس بد ما از خونه فاصله داشتیم تا اومدیم فرار کنیم دیگه دیر شده بود. تگرگ میزد به سرو کلمون بعضیاشم دونه درشد بود. دیگه گذشت حدودا فک کنم نیم ساعت بارید خلاصه خیلی خندیدیم با بچه ها الانم وقتی یادمون میاد خندمون میگیره . البته من خاطره زیاد دارم ولی این یکی قشنگتره به نظر خودم حالا نوبت شماست بچه ها....http://iranmet.takbb.com/images/smilies/smile.gif
05-10-2012 05:33 PM
Shiraz-Isfahan
آفلاین
ناظم

اطلاعات من

اعتبار: 314

ارسال: #13
8سالم بود و کلاس دوم ابتدایی بودم.از دم صبح برف شروع به باریدن کرده بود و منم شیفت صبح بودم.مثل همیشه دم در منتظر سرویسم بودم.سرویس اومد و منم رفتم مدرسه.چند دقیقه ای بود که بچه ها سر کلاس منتظر معلم بودن که یهو اعلام کردن مدارس تعطیله!!!!حالا دیگه نه سرویسی بود و نه چیزی.برفم خیلی شدیدتر شده بود.بعد از دو ساعت الافی و نگرانی پدر ومادرها اژانس گرفتن و رسوندنمون.یادش بخیر یک هفته تعطیل شدیم.30 سانت برف اومد واز اون موقع به بعد بیشتر از 10 سانت برف تو شیراز ندیدم!!
05-10-2012 07:06 PM
محمدی-مرکز هرمزگان
آفلاین

اطلاعات من

ارسال: #14
یاد قدیما بخیر
حسام بندرعباس هستی؟

زیر باران باید رفت
(آخرین ویرایش در این ارسال: 05-10-2012 07:52 PM، توسط ehsanch.)
05-10-2012 07:14 PM
عضو فعال

اطلاعات من

اعتبار: 6

ارسال: #15
اره داداش. البته اصلیتم گرگانی ولی خونمون بندره.
08-10-2012 10:26 PM
ارسال پاسخ 

پرش به انجمن:

کاربرانِ درحال بازدید از این موضوع: 1 مهمان